👈 فروشگاه فایل 👉

کار اموزی در کار خانه ریسندگی بافندگی دیبا نخ

ارتباط با ما

... دانلود ...

کار اموزی در کار خانه ریسندگی بافندگی دیبا نخ

کار اموزی در کار خانه ریسندگی بافندگی دیبا نخ

کار اموزی در کار خانه ریسندگی بافندگی  دیبا نخ 

فهرست

عنوان                                                                         صفحه

پیشگفتار

مقدمه

پیدایش بافندگی در ایران

فصل اول

1-2-      عدل پنبه

2-1          مخلوط پنبه

3-1          ماشین حلاجی یا ماشین بالش.

4-1          دستگاه تغذیه

5-1   مخروطیهای دستگاه تنظیم خوراک

6-1   زننده ها

7-1 میله های اجاقی

فصل دوم 1-2 دستگاه یونی فلاک ریتر

2-2   مخلوط کننده مینی میکس شرکت ریتر .

3-2          تمیزکننده ERM شرکت ریتر

3-3           4-2   مفهوم اساسی تغذیه شوت فید

5-2   سیستم تک شوتی

6-2   ترازو WTC

7-2   زننده IM

8-2   کاردینگ

فصل سوم

1-1          چند لاکنی 1

                                            فهرست

عنوان                                                                         صفحه

2-3   چندلاکنی 2

فصل چهارم

1-2          ریسندگی چرخانه ای

2-4        نمای کلی از یک واحد چرخانه ای

3-4        برتری ماشین های چرخانه ای

فصل پنجم

1-3          سالن مقدمات بافندگی

2-5        آهار

3-5    اهمیت عملیات آهار

4-5    انواع الیاف در آهار

5-5    مواد افزودنی برای آهار

6-5    لوازم و وسایل مربوط به آهار و کنترلها

فصل ششم

1-6    بافندگی

2-6    انواع ماشینهای بافندگی

3-6    ماشینهای بافندگی راپیری

4-6    ماشینهای بافندگی ارجت

5-6    ماشینهای بافندگی واترجت

6-6    مکانیزم تشکیل دهنه کار

7-6    انواع دهنه

8-6    نوع تشکیل دهنه

9-6    چگونگی تشکیل دهنه .

                                       فهرست

 

 عنوان                                                                     صفحه

10-6   انواع دهنه در لحظه دفتین زدن

11-6   لحظه تشکیل دهنه

فصل هفتم

 1-7    تاریخچه شرکت دیبا نخ

2-7    وضعیت تولید ریسندگی دیبا نخ

3-7    اجرای پروژه بافندگی دیبا نخ

4-7    وضعیت ضایعات تولید دیبا نخ

5-7    وضعیت مواد اولیه ارسالی به سالن

منابع و ماخذ

پیشگفتار

در قدیمی ترین نوشته هایی كه دربارة صنعت منسوجات پنبه ای به شكل ابتدایی باقی مانده است ، شواهدی می توان یافت دال بر اینكه ، قبل از شروع عمل ریسندگی ، راههای مختلفی برای استخراج مواد اضافی یا آشغال از پنبه خام مورد استفاده بوده است.

وجود قطعات نسبتاً كوچك آشغال ، حتی در زمانی كه عمل ریسندگی به وسیلة ادوات دستی انجام می شد ، برای تهیة نخهای نازك بسیار نا مطلوب بود . روی این اصل ، برای پاك كردن هر چه بیشتر پنبه از نا خالصی ، از « كمان » حلاجی از راههای مختلف استفاده می كردند . بنابراین تعجب آور نیست كه ، از همان اوایل ماشینی شدن صنعت نساجی ، مخترعین با مسئله استخراج آشغال از پنبه دست به گریبان بودند . طبیعیترین راه حل این مسئله این بود كه توده های فشرده الیاف را به وسیله زدن یا « حلاجی كردن » از هم باز كنند . این عمل در آن واحد دو مزیت داشت ، و آن این بود كه باز كردن پنبه ( كه برای ریسندگی ضروری است ) و زدودن آشغال در یك مرحله انجام گرفت .

پیش از اینكه ماشین پرس روغنی در صنعت نساجی مورد استفاده قرار گیرد ، عدلهای پنبه ابداً فشردگی عدلهای پرس شدة امروز را نداشتند ، و مراحل باز كردن پنبه احتیاج به عملیات مكانیكی زیادی نداشت ؛ بدین سبب پدید آوردن و تكمیل ماشینهای حلاجی ( ماشینهای باز كننده و تمیز كردن پنبه ) به اندازة ماشینهای سایر رشته های دیگر صنعت نساجی مورد توجه قرار نگرفت .

در آخرین سالهای قرن هجدهم صنعت نساجی از شكل یك صنعت خانگی به صورت « سیستم كارخانه ای » درآمد و این تحول سبب شد كه در متخصصین فنی كارخانه ها تحركی ایجاد شود تا هوش و استعداد اختراعی خود را به كار بیندازد ؛ در نتیجه ماشینهایی پدیدار شد كه ماشینهای حلاجی كنونی بر اساس ساختمان آنها طرح شده است .

مقدمه

هر کارخانه نساجی اعم از کارهای ریسندگی ، بافندگی ، تکمیل در خود باید قسمتهایی دیگر برای کنترل و سالنهای مختلفی داشته باشد و در حالت کلی ابتدا پنبه ورودی به انبار پنبه  سپس به سالن حلاجی بعد سالن ریسندگی و سپس به سالن مقدمات و از آنجا به بافندگی و از بافندگی به متراژ و از متراژ به سالن تکمیل رجوع داشته می شود و از آنجا عدلهای پارچه با طرحهای مختلف که عموما طرحها نیز بنا به درخواست خریدار می باشد طرح می خورند .یک قسمت به نام آزمایشگاه کنترل کیفیت باید در هر کارخانه وجود داشته باشد که مانند اتولولر در دستگاه ها کار می کند در این قسمت ما بر روی تمامی مواد اولیه و محصولات تولیدی کنترل کامل را باید داشته باشیم و با پیدا کردن ایراد کار توسط قسمت مربوط رفع عیب می گردد . برخی از ایرادها مکانیکی وعده ای نیز برقی و عده ای مربوط به خود پنبه است به هر صورت وظیفه خیلی مهمی بر عهده این قسمت می باشد که اگر این قسمت کار خود را خوب انجام ندهد راندمان کاری کارخانه خیلی افت می کند .

 

 پیدایش بافندگی در ایران

صنعت پارچه بافی و زمان پارچه بافته شده در ایران دقیقاً معلوم نیست ولی شواهدی در دست است كه پارچه بافی و پارچه بافته شده در حدود چهار هزار سال قبل از میلاد مسیح رواج داشته است.

از حفریات شوش آثار بدست آمده گواه بر این است که در آن زمان نساجی به صورت كارگاهی وجود داشته است بنابراین پارچه بافی ازصورت تک دستگاهی به صورت كارگاهی بوده است . هرودت مورخ یونانی می‌نویسد پارچه‌های

زر بافت ایران در بین جهانیان مشهور و معروف بوده و رومیان برای خریدن آن مبلغ گزافی خرج می‌كردند. همچنین از قبر شارلمانی پادشاه معروف فرانسه یک قطعه پارچه زر بافت بدست آمده كه متعلق به دوران سلطنت ساسانیان است و از جمله شاهكارهای هنری ایران به شمار می‌رود.

از انواع پارچه‌های آن دوره زری لبه بافی، زری اطلس، زری پشت كلاف، زری برجسته گلدار و ختائی را می توان نام برد. ضمنا مهمترین بافنده پارچه‌های زری در ایران مردی به نام خواجه غیاث بوده و نمونه‌های پارچه‌ای كه به وسیله این شخص هنرمند بافته شده است، در موزه آرمیتاژ لنینگراد نگهداری می‌شود.

در زمان قدیم صنعت ابریشم بافی تا مدتها در انحصار چینی‌ها بود و بر حسب عادت ملل قدیم، صنایع ارزنده و زیبایی از ابریشم به وجود آوردند، به طوریكه در بازار جهانی برای خود جایی باز كردند، تا آنجائی كه خود چینی‌ها با وجود دارا بودن مقام اول به وجود آورنده ابریشم در ردیف خواستار و خریداران پارچه‌های ابریشمی ایران در آمده بودند.

بعد از پارچه‌های ابریشمی پارچه‌های مخمل ایران شهرت جهانی داشت و در شهرهای شوشتر، یزد، اصفهان، كاشان و ری پارچه‌های بافته می شد.

در موزه‌های تروپولیتن نیویورک نمونه‌های عالی و بی نظیری از مخملهای ایران وجود دارد كه به عقیده باز دید کنندگان این موزه مجموعه‌ای از منسوجات قدیم و مخملهای ایران به شمار می ‌رود.

از آغاز پیدایش انسان ، همواره چگونگی پوشش و نجات او از سرما مطرح بوده است. مصریها نزدیک به 5500سال پیش هنرریسندگی و بافندگی پنبه راآموختند و چینیها با پرورش کرم ابریشم در حدود 3600سال پیش مشکلات پوشش خود را حل کردند. در سده هفدهم دانشمند انگلیسی به نام رابرت هوک  "Robert- Hooke"  پیشنهاد کرد که می‌توان الیاف را با توجه به شیوه‌ای که کرم ابریشم عمل می‌کند تولید نمود. پس از آن ،  یک  بافنده انگلیسی به  نام  لویزشواب Lois- Schwabe توانست الیاف بسیار ظریف شیشه را با عبور شیشه مذاب از منافذ بسیار ریز تهیه نماید.  پس از چندی ، سایر دانشمندان موفق به استخراج سلولز چوب و در نتیجه تولید الیاف شدند در سده‌های هجده و نوزدهم، همراه با انقلاب صنعتی ، ریسندگی و بافندگی مبدل به تکنولوژِی تهیه پارچه از الیاف گوناگون طبیعی و مصنوعی شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت حسابداری تحقیق و توسعه مقاله نوع شناسی و دسته بندی سیستم های اطلاعات دانلود پاورپوینت فناوری نانو در بسته بندی مواد غذایی مقاله شرایط فقهی و حقوقی اجاره اشیاء مقاله بررسی اتیلن اكساید و موارد استفاده آن