👈 فروشگاه فایل 👉

سمینار کاربرد ژئوتکستایلها در عمران و کشاورزی

ارتباط با ما

... دانلود ...

سمینار کاربرد ژئوتکستایلها در عمران و کشاورزی

دانلود سمینار کاربرد ژئوتکستایلها در عمران و کشاورزی - مهندسی نساجی، شیمی نساجی

سرفصل مطالب:

فصل اول : انواع ژئوسنتتیکها

فصل دوم :کاربرد انواع ژئوسنتتیکها

فصل سوم : الیاف فولادی

فصل چهارم : استفاده از پارچه های خاص در کشاورزی

فصل پنجم : نتیجه گیری و پیشنهادات

دارای منابع معتبر ، شکل ها و چکیده انگلیسی

-------------------------

کاربرد ژئوتکستایلها در عمران و کشاورزی

این فایل مربوط به سمینار دریافت درجه کارشناسی ارشد Sc.M مهندسی نساجی شیمی نساجی بوده که دارای 72 صفحه می باشد که در بالا تنها به ذکر سرفصل های آن اکتفا شد ، در زیر به قسمتهایی مختلف از متن این سمینار اشاره می شود.

بخشهایی مختلف از متن:

انواع ژئوسنتتیک ها

ژئوتکستایل ها ورقه های مصنوعی پلاستیکی هستند که نسبت به عبور سیالات و گاز نفوذپذیر می باشند و در بین ژئوسنتتیک ها بیشترین کاربرد را دارند . جهت ساخت ژئوتکستایل ها غالبا از پلی استر ، پلی پروفیلن و پلی اتیلن استفاده می شود . ژئوتکستایل ها در یک دسته بندی کلی به دو دسته ساختار اصلی بافته شده و ساختار اصلی بافته نشده تقسیم می شوند .

انواع ژئوگریدها

ژئوگریدها ، یکی از انواع مصالح ژئوسنتتیک ( یعنی مصالحی از جنس پلیمر که با هدف مسلح سازی ، جداسازی ، فیلتراسیون و . . . در مجاورت و تعامل با سازه های خاکی و سنگی به کار برده می شوند ) هستند . بطور کلی ژئوگریدها شبکه های توری روباز از جنس الیاف و پلیمرهای C.V.P پلی اتیلن یا پروپیلن هسند که عمده کاربرد آنها مسلح کردن لایه های مختلف که امکان لغزش بین آنها زیاد است همچون لایه های خاکی در پی ها و یا لایه های آسفالتی می باشد .

خصوصیات برشی سطح مشترک ژئوتکستایل ژئوممبرن

پارامترهای استحکام برشی سطح مشترک ژئوتکستایل ژئوممبرن با استفاده از صفحه ی شیبدار با اندازه استاندارد استاندارد(60*60 میلیمتر) و آزمایشات جعبه برشی مستقیم مقیاس بزرگ (300*300 میلیمتر) اندازه گیری شدند . ژئوممبرن های PVC و HDPE صاف و زبر و ژئوتکستایل های نابافتنی سوراخ سوزنی در آزمایشات استفاده شدند . آزمایش های صفحه شیب دار تحت یک طیف استرس نرمال در حدود 5 تا 50 کیلو پاسکال در مناطق اندازه متغیر سطح مشترک مدیریت شدند .

کاربرد ژئوسل ها

2-6-1 : موارد استفاده در عمران :

ژئوسل جهت کنترل فرسایش : ژئوسل یعنی سیستم شبکه ای نگهداری خاک ، روش جدیدی جهت پایداری خاک ، کنترل فرسایش و رفع مشکلات نگهداری خاک می باشد .

حفاظت شیب : ژئوسل با نگهداری المان پر شده داخلی (خاک ، شن ، بتن) موجب جلوگیری از مهاجرت خاک در اثر شارژهای هیدرولیکی می شود .

...

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت بررسی استانداردهای خدمات پس از فروش مقاله انواع بیکاری طرح توجیهی تولید پلاستوفوم پروژه بررسی دیوار آتش مبتنی بر سیستم عامل لینوکس پایان نامه مقایسه اطلاعات مالی مبتنی بر جریان های نقدی و اطلاعات مالی مبتنی بر حسابداری تعهدی در پیش بینی بازده سهام