👈 فروشگاه فایل 👉

سمینار مطالعه خواص زیرکن جهت ساخت کامپوزیت های آلومینیوم-زیرکن

ارتباط با ما

... دانلود ...

سمینار مطالعه خواص زیرکن جهت ساخت کامپوزیت های آلومینیوم-زیرکن

دانلود سمینار مهندسی مواد - شناسایی و انتخاب مواد مهندسی ، مطالعه خواص زیرکن به منظور ساخت کامپوزیت های Al-Zircon

سرفصل مطالب

چکیده

مقدمه

فصل اول : زیرکن

فصل دوم : کامپوزیت ها و انواع آن

فصل سوم : روشهای تولید کامپوزیت های زمینه فلزی

فصل چهارم : کامپوزیت های Al-Zircon

فصل پنجم : نتیجه گیری

مراجع

همراه با تصاویر و شکل های مربوطه و فهرست آن ها

---------------------

تحقیق بررسی ساخت کامپوزیتهای آلومینیومی زیرکن

بخشهایی از متن تحقیق دانلودی

چکیده

کامپوزیتهای زمینه آلومینیومی از جمله پر کاربردترین کامپوزیت های زمینه فلزی بوده و زیرکن نیز به عنوان تقویت کننده ذره ای خواص مطلوبی برای ساخت کامپوزیت - می باشد . با توچه به نسبت استحکام به وزن مناسب ، مقاومت به سایش و مقاومت به خوردگی بالای کامپوزیت های آلومینیوم Al-Zircon سرامیک ، این کامپوزیت ها کاربرد وسیعی در صنایع نظامی و هوافضا پیدا کرده اند.

در این تحقیق تلاش شده است ضمن بررسی دقیق خواص زیرکن، به معرفی انواع کامپوزیت ها و بررسی روش های ساخت کامپوزیتهای آلومینیومی تقویت شده با سرامیک پرداخته شود.

در فصل اول این بررسی مشخصات و خواص کامل زیرکن مورد بررسی قرار می گیرد و در فصل دوم به معرفی کامل انواع کامپوزیتها و در ادامه در فصل سوم روش های ساخت کامپوزیتها مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در فصل چهارم به بررسی دقیقتر کامپوزیتهای Al/Zircon پرداخته خواهد شد.

کلمات کلیدی : کامپوزیت زمینه فلزی، کامپوزیتهای Al-Zircon، آلومینیوم،زیرکن

مقدمه

کامپوزیتهای زمینه فلزی را می توان دسته ای از مواد پیشرفته در نظر گرفت که دارای وزن کم، استحکام بالا، مدول الاستیسیته زیاد، ضریب انبساط حرارتی کم و مقاومت سایشی خوب می باشند. معمولا ترکیبی از این خواص به تنهایی در یک ماده ساده یافت نمی شود.

...

خواص زیر کن

کانی زیرکن

کانی زیر کن از جمله مینرالهای طبیعی می باشد که به شکل کریستالهای شفاف و درخشان در طبیعت یافت میشود. سطح براق و خاصیت درخشندگی این مینرال طبیعی باعث شده است که علاوه بر مصارف صنعتی به عنوان یک نوع سنگ قیمتی در صنعت جواهرسازی مورد توجه قرار گیرد.

از جمله منابع طبیعی زیرکن می توان به وجود ماسه زیرکن در بعضی مناطق و سواحل استرالیا ، برزیل و فلوریدا اشاره کرد. همچنین بخش بزرگی از پوسته سنگی زمین واقع در جنوب نروژ و نیز کانادا حاوی کریستالهای بزرگ و رشد یافته زیرکن می باشند.

رنگهای قرمز شفاف ، نارنجی ، قهوه ای روشن و زرد برای کریستال گزارش شده است که در بعضی مواقع و به منظور افزایش خواص ظاهری با انجام عملیات حرارتی تحت اتمسفر اکسیدی باعث افزایش شفافیت و درخشندگی زیرکن می شوند.

بررسی کریستالهای زیرکن

کریستالهای زیر کن دارای شبکه بلوری تتراگونال می باشند که در انتهای هر راس یک هرم چهار وجه قرار دارد.

کریستال پیچیده زیرکن

درصورتیکه شبکه کریستال زیرکن دارای نقص و یا فشردگی ناشی از سایه بلورها شود به آن کریستال پیچیده می گویند. غالبا اکثر کریستالهای زیرکن به شکل پیچیده در طبیعت موجود می باشند.

به دلیل وجود زوایای کم بلوری در کریستال زیرکن ، گاها بلورها به شکل مخروط سوزنی در درون شبکه بلوری سیستم قرار می گیرند به نحوی که بلور ثانویه با کنار زدن شبکه اصلی در درون شبکه اولیه قرار می گیرد

...

ساخت کامپوزیتهای زمینه فلزی

خواص کامپوزیتهای زمینه فلزی به عوامل متعددی نظیر روش تولید ، نوع زمینه و نوع فاز تقویت کننده بستگی دارد. در این بین روش تولید از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که توزیع فاز سرامیکی در زمینه و استحکام فصل مشترک سرامیک - زمینه را تحت تاثیر قرار می دهد.

روشهای ساخت کامپوزیتهای زمینه فلزی را می توان به فرایندهای حالت مایع مذاب ، حالت جامد و رسوب دهی ، طبقه بندی نمود. شکل ۱-۳ به طور کامل روشهای ساخت کامپوزیتهای زمینه فلزی را به همراه فرایندهای ثانویه مربوطه و انواع ذرات تقویت کننده به تصویر کشیده است.

روش گردابی

کامپوزیتهای تقویت شده به وسیله ذرات را می توان به روش حالت مایع ریخته گری گردابی تهیه نمود. ریخته گری گردابی مذاب روش مناسبی است چرا که هم ارزان قیمت و هم تنوع گوناگونی از مواد را دارا می باشد.

...

کامپوزیتهای زمینه آلومینیومی تقویت شده با زیرکن

کامپوزیتهای زمینه فلزی بخصوص کامپوزیتهای زمینه آلومینیومی تقویت شده با فاز سرامیکی از جمله بحث هایی است که بسیار مورد توجه پژوهشگران و مححققان قرار دارد و تحقیقات بسیاری در این زمینه در حال انجام است .

زیرکن به علت سختی بالا و مدول الاستیسیته عالی گزینه مناسبی جهت افزودن به آلومینیوم برای ساخت کامپوزیت زمینه فلزی است ...

👇محصولات تصادفی👇

مقاله رویکرد لایب نیتس به علیت در نظام هستی اصول موفقیت در کار افرینی تحقیق کنترل توان راکتیو مقاله پدیده زیبا ولی خطرناک آذرخش یا برق گزارش کارآموزی شركت تولیدی بافت آزادی