👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق کلزای علوفه ای

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق کلزای علوفه ای

تحقیق کلزای علوفه ای

مقاله علوفه کلزا

مقدمه:

كنجاله  كلزا علوفه اي است با پروتئين بالا و نسبت مناسب ليزين به سيستئين. اين گياه با گياهان خانواده لگومينوز تركيب خوبي مي سازد و كلزا علاوه بر اينكه خود به تنهايي گياه علوفه اي مناسب است ، با سويا و ديگر گياهان نيز مخلوط خوبي درست كمي كنند. به رغم اينكه قرن ها از روغن كلزا براي مصارف خوراكي  در آسيا، شبه قاره هند و توسط مردم فقير اروپا استفاده مي شد ولي استفاده گسترده از آ ن براي اين منظور فقط بعد از جنگ جهاني دوم رواج يافت .

...

استفاده از سيلوي كلزا :

بسياري از گونه هاي جنب براسيكا و ساير جنس هاي خانواده ي كروسيفر داراي ارقام علوفه اي هستند كه به صورت علوفه كم و تازه سيلو مصرف مي گردد. همچنين گاه ارقام اصلاح شده اين گونه از جمله كلزا در تعليف دامها استفاده مي شود. از مزاياي اين ارقام زمان توليد علوفه در تيپ هاي پاييزه آنهاست  كه مصادف با كمبود شديد علوفه مخصوصاً در شرايط آب و هواي ايران مي باشد . گذشته از ارزش و اهميت غذايي ، بالا بودن مقدار روغن و پروتئين در دانه كلزا اين امكان را فراهم مي سازد تا با كشت اين گياه مقدار قابل توجهي روغن و پروتئين هاي گياهي از هر هكتار زمين است استحصال نمود. برداشت 3 تن دانه از يك هكتار زمين معادل توليد 1200 كيلوگرم روغن نباتي  1650 كيلوگرم كنجاله در هر هكتار مي باشد. در حالي كه برداشتن اين مقدار روغن  و پروتئين از ساير دانه هاي روغني مقدور نخواهد بود. كنجاله كلزا در ارقام جديد از نظر كيفي نزديك به كنجاله سويا و حدود 40 درصد پروتئين دارد از اين رو يكي از منابع بسيار غني پروتئين گياهي در تغذيه دام و طيور مي باشد .

👇محصولات تصادفی👇

مقاله زندگینامه، خصوصیات و اندیشه های امام خمینی مقاله ورزش ایروبیک و اثرات آن مقاله مبانی سازمان مدیریت و ارتباطات تحقیق كلیات میكروكنترلر 8051 طرح توجیهی تولید كنسرو ماهی