👈 فروشگاه فایل 👉

نقش پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در برنامه ریزی شهری

ارتباط با ما

... دانلود ...

نقش پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در برنامه ریزی شهری

نقش پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در برنامه ریزی شهری

درجه کارشناسی ارشد

با منابع ، تصاویر و جداول کامل در 150 صفحه

سال 94

سرفصل ها

فصل اول

کلیات تحقیق

فصل دوم

ادبیات تحقیق

فصل سوم

روش شناسی ویافته های تحقیق

فصل چهارم

تجزیه و تحلیل یافته های تحقیق

فصل 5

آزمون فرضیه ها، نتیجه گیری ، پیشنهاد ها

منابع:

====================

قسمتهایی از متن:

چکیده

بلایای طبیعی و ظهور سلاح های دوربرد سبب گسترش دامنه جنگ ها از حاشیه مرزها به عمق سرزمین گردیده و با توجه به پایبند نبودن كشورهای زورگو به معیارهای دینی و انسانی ، لذا در نخستین ساعات اولیه ،شهرهای كشور مورد حمله نظامی دشمن قرار گرفته و با بحران عظیمی مواجه میشوند. چنانچه ملاحظات دفاع غیرعامل در ساختمانها و تأسیسات شهری اعمال نگردیده و زیرساختهای شهری از ایمنی لازم برخوردار نگردیده باشند، مدیریت بحران به انبوه مشكلات فائق نیامده و اساساً امكان تحرك و جابجایی جهت هرگونه خدمات رسانی میسر نخواهد شد.

مدیریت شهری به عنوان سكان دار توسعه و پیشبرد شهرها باید همواره دغدغه مصونیت و پایداری شهر را داشته باشد و پدافند غیر عامل یكی از ابزارهایی است كه مدیران شهری می توانند دراین جهت استفاده نمایند.پایان نامه حاضر نشان می دهد علی رغم اینكه پدافند غیر عامل سالهاست در كشورهای دیگر بكار گرفته و عملیاتی شده ،در كشور ما هنوز جایگاه واقعی خود را در سطح مدیریت شهری نیافته است.همچنین شرحی از شرایط سابقه کشورهای دیگر در جریان جنگ تحمیلی در این پایان نامه آشكار و در راستای عدم تكرار آن شرایط اسفناك راهكارهای گوناگونی نظیر آگاه سازی مدیران شهری و عملیاتی كردن پدافند غیر عامل در برنامه ریزی و طراحی شهری باید بكار گرفته شود.

بر این اساس، این پژوهش تلاش دارد به شیوه توصیفی-تحلیلی و با استفاده از اطلاعات و یافته

های کتابخانه ای و میدانی؛ وضعیت مراکز حیاتی، حساس و مهم منطقه 4 تهران رااز نظر میزان در خطر بودن آنها در مقابل بلایای طبیعی و حملات نظامی وتروریستی مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دهد.

واژگان کلیدی:پدافند غیرعامل،بلایای طبیعی،مدیریت بحران،حملات نظامی و تروریستی،منطقه 4 تهران.

مقدمه

فضاهای شهری به عنوان یکی از لایه های تشکیل دهنده شهر میتواند در تشکیل شهری ایمن و پایدار در برابر انواع تهدیدات انسان ساخت و حتی تهدیدات طبیعی کاربردهای فراوانی داشته باشد. برای شناخت این کاربردها باید تحقیقات زیادی انجام گیرد، تحقیق حاضر از جمله گامهای اولیه در این مسیر است. اولین مرحله در فرایند انجام یک تحقیق تعیین چارچوب کلی تحقیق است، بدین منظور در این پایان نامه ضمن آشنایی با مفاهیم و تعاریف پایه در حوزه مدیریت بحران شهری و پدافند غیر عامل چارچوب کلی تحقیق شامل ضرورت و اهمیت تحقیق، هدف تحقیق، سوالات تحقیق، محدودیتهای تحقیق و فرضیات و نهایتا اثبات فرضیات بیان خواهد شد.

....

فصل سوم

روش شناسی ویافته های تحقیق

1_3 روش شناسی:

1_1_3 روش تحقیق

1_1_1_3 روش تاریخی

مطالعه تاریخچه

2_1_1_3 روش توصیفی-تحلیلی:

جهت بررسی و توصیف وضع موجود محدوده مورد مطالعه و تجزیه و تحلیل یافته ها جهت ارزیابی فرضیه ها

2_1_3 جامعه آماری:

مدیران،کارشناسان و متخصصان مرتبط با موضوع

3_1_3 روش و ابزار گردآوری اطلاعات:

1_3_1_3 روش کتابخانه ای

2_3_1_3 روش میدانی:

مشاهده مستقیم

مشاهده غیر مستقیم

مصاحبه

3_3_1_3 ابزار گرد آوری اطلاعات

فیش برداری نقشه ها،تصاویر ماهواره ای و طرح ها،اینترنت،مقالات و کتب در زمینه پدافند غیر عامل و مدیریت بحران.

4_1_3 روش و ابزار تجزیه و تحلیل اطلاعات

1_4_1_3 تحلیل کیفی

استفاده از اسناد و مدارک جهت استدلال منطقی و عقلایی

2_4_1_3 تحلیل کمی

آمار توصیفی

2_3 ویژگی جغرافیایی محدوده مورد مطالعه

1_2_3 جغرافیای طبیعی

1_1_2_3 بررسی موقعیت جغرافیایی شهر تهران

استان تهران از شمال به قصران و مازندران،از جنوب به قم و کویر و بخشی از استان سمنان از شرق به بخش دیگر سمنان-غرب به ساوه و قزوین محدود شده است.وسعت امروزی نزدیک 20هزار کیلومتر مربع می باشد.(تکمیل همایون،1379: 110)

استان تهران میان 35 تا 5/36 درجه عرض شمالی و 50 تا 52 درجه طول شرقی جای دارد.ارتفاع متوسط این منطقه از سطح دریاهای آزاد جهان تقریبا 1200متر است.کوههای البرز به گونه دیوارهای بلند از چند سومانع نفوذ رطوبت دریای مازندران به این منطقه شده است.

منطقه ۴ شهرداری تهران یکی از مناطق شهری تهران است که در شمال شرقی شهر تهران قرار دارد.

👇محصولات تصادفی👇

مقاله اختلالات وسواس فکری و عملی کودکان ونوجوانان مبانی نظری الگوی برنامه درسی فرهنگ ایثار و شهادت تحقیق کاربرد لیزر در سلاح های هسته ای مقاله نتیجه ازدواجهای خیابانی پاورپوینت عضلات بالا تنه و اندام فوقانی