👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت سازه هوای فشره

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت سازه هوای فشره

این پروژه در 26 صفحه جهت ارائه کنفراس برای درس های سازه ومصالح ساختمانی بسیار مفید می باشد

پاورپوینت سازه هوای فشره 

این پاورپوینت در 26 صفحه اماده ارائه و مطالعه می باشد .

سازه هوا فشرده چیست؟

 

سازه های هوا فشرده بر اساس انتقال بارها از طریق پوسته هایی با تنظیم هوای داخل سازه استوار می گردد.

این سازه ها مشابه کابل ها، نیروی کششی را از طریق سطح پوسته انتقال می دهند. دلیل فرم منحنی این سازه طراحی بر اساس تحمل بار بصورت مستقیم و بر اساس تنظیم هوای داخل سازه میباشد. به همین دلیل اغلب سازه های هوا فشرده شکل نیمکره دارند. شرایط بارگذاری این سازه ها مشابه سایر سازه های دیگر بر اساس بارهای زنده ( برف،باران،باد،بارهای وارده موقتی و ( ... و مرده ( وزن پوسته و بارهای دایمی معلق از پوسته مثل تجهیزات نورپردازی و ( ... مورد محاسبه قرار می گیرد. در طراحی این سازه ها علاوه بر موارد یاد شده ، سازه برای بارهای ناشی از فشار هوا که برای باقی ماندن پوسته در کشش ذخیره می گردند و موجب پایداری و نگهداری بارهای مرده و زنده می شوند نیز تحت بررسی قرار می گیرد. 

مواردی از قبیل بارهای ناشی از تجمع برف و بادهای شدید ، تغییرات ناگهانی فشار هوا و ... در این سازه ها پیش بینی و با روشهای علمی مهار گردیده است ، لذا هرگونه نگرانی دستگاه بهره بردار را مرتفع می سازد.

برای مهار نیروهای رانشی حاصله از تقابل نیروهای کششی در سطح پوسته سازه تکیه گاه هایی تعبیه و طراحی می گردد و در برخی موارد، سازه های کوچکتر را در زمین مهار می کنند و در سازه های بزرگتر از بتن های مسلح درجا و یا پیش ساخته استفاده  می کنند.

فهرست مطالب اسلایدها :

سازه هوای فشرده

تاریخچه سازه هوای فشرده

سازه هوا فشرده چیست؟

میزان مقاومت سطح سازه

قابلیت عبور نور از سطح سازه

مزایای غشای داخلی

سیستم تهویه و گرمایش ( Air Condition , Heating ) 

چگونگی نور پردازی

عایق حرارتی خلاء با سازه صلب شونده توسط هوای فشرده

بخشهای اصلی عایقهای حرارتی خلأ

تحلیل سازه ای عایق

تحلیل انتقال حرارتی عایق

نتیجه گیری

برداشت و نظر گروه

منابع 

👇محصولات تصادفی👇

مقاله امام خمینى و الگوهاى دین شناختى در مسایل زنان تحقیق قواعد حل تعارض ازدواج و طلاق در ايران تحقیق نقش محوری روحانیت در انقلاب اسلامی ایران مقاله اشتباهات مدیران منابع انسانی و كاركنان در رابطه با مدیریت عملكرد پاورپوینت تکنولوژی تصفیه آب