👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق در مورد باران اسیدی

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق در مورد باران اسیدی

تحقیق در مورد باران اسیدی

بخشهایی از متن:

به چه بارانی ، باران كشنده می گویند ؟

می دانید كه گازهایا تومبیل ها و كارخانه ها باعث افزایش دمای زمین و آلودگی هوا می شوند.آلودگی هوا مشكلی است كه فقط به هوا محدود نمی شود . این آلودگی با بخار آب موجود در اتمسفر مخلوط می گردد و باران اسیدی را می سازد.

تمام بارانها كمی اسیدی هستند ، اما آلودگی هوا ، خاصیت اسیدی باران را بیشتر می كند . این اسیدهای قوی سنگ ساختمان ها و مجسمه ها را می خورند و باعث فرو ریختن آن ها می شوند . بنابراین به آثار باستانی و بناهای باستانی كه در معرض این بارانها هستند صدمه فراوانی ایجاد می شود

باید بدانید كه باران اسیدی به درختان هم صدمه می زند و با ایجاد تغییرات شیمیایی در خاك   اطراف ریشه ها ، آ نها را ضعیف می كند و درختان مقاومت خود را در برابر حملات حشرات و سایر آفتها از دست می دهند . درختان سوزنی بیش از سایر درختان از این باران اسیدی آسیب می بینند .

...

اثرات بوم شناختی باران اسیدی

آلاینده‌های نوع اول هوا مانند و آب باران را چندان اسیدی نمی‌کنند، اما این آلاینده‌ها می‌توانند طی چند ساعت یا چند روز به آلاینده‌های نوع دومی مثل و تبدیل شوند که هر دو در آب بسیار انحلال پذیر و جز اسیدهای قوی می‌باشند. در واقع تمام قدرت اسیدی در باران اسیدی، به علت وجود این دو اسید است.

میزان تأثیر باران اسیدی بر روی حیات زیست شناختی در یک منطقه به ترکیب خاک و صخره سنگی که در زیر لایه سطحی زمین آن منطقه واقع است، بستگی دارد. مناطقی که در زیر لایه سطحی زمین گرانیت یا کوارتز دارند، بیشتر تحت تاثیر قرار می‌گیرند، زیرا خاک وابسته به آن ، ظرفیت کمی برای خنثی کردن اسید دارد. چنانچه صخره سنگی در زیر لایه سطحی زمین از نوع سنگ آهک یا گچ باشد، اسید بطور موثر خنثی می‌شود، زیرا کربنات کلسیم به صورت باز عمل کرده و با اسید وارد واکنش می‌شود.

 

منبع دارد.

👇محصولات تصادفی👇

تحقیق معماری سیک رومان پاورپوینت مبانی نظری حسابداری و گزارشگری مالی دولتی پایان نامه بررسی كانه آرایی كانسنگ منگنز مقاله آگاهی و موانع آگاهی برتر (ورزش یوگا) مقاله اصول مهندسی اسید