👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله سازمان تجارت جهانی WTO

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله سازمان تجارت جهانی WTO

مقاله آشنایی با سازمان WTO

بخشهایی از متن:

به طور خلاصه سازمانی است که با قوانین تجارت در سطح جهانی و یا نزدیک جهانی عمل می کند.

● نگرشهای متفاوتی راجع به WTO است:

▪ تشکیلاتی برای تجارت آزاد،

▪ محیطی که دولتها در آن راجع به موافقت نامه های تجاری بحث و گفتگو می کنند،

▪ مکانی برای حل و فصل مناقشات تجاری،

▪ سیستمی که بر اساس قوانین تجارت عمل می کند.( ولی به هر حال WTO سوپر من نیست، که بتواند تمام مسایل جهان را در هر شکلی حل کند(

● محیطی برای مذاکرات است

مکانی است که اعضا بایستی برای برنامه ریزی حل مشکلات تجاری خود به آنجا بروند. اولین مرحله گفتگوست، سازمان تجارت جهانی در بطن مذاکرات زاییده شد و هر چیزی که WTO انجام می دهد نتیجه مذاکرات است. اعمال فعلی سازمان، از نشست مذاکرات دور اوروگوئه درطی سالهای ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۴ و مذاکرات پیشتر آن در General Agreement on Tariffs and Trade ) GATT ) شناخته می شود. و هم اکنون نیز، WTO میزبان مذاکرات جدیدی است که از سال ۲۰۰۱ شروع شده و تحت نام طرح توسعه دوحه شناخته می شود. (Doha Development Agenda)

زمانی که کشورها با موانع تجاری روبرو می شوند و می خواهند که آنها را تعدیل کنند مذاکرات به آنها کمک می کند تا تجارت را آزاد کنند. ولی سازمان تجارت جهانی فقط راجع به آزاد سازی تجارت نیست و در برخی شرایط از موانع تجارت پشتیبانی می کند برای مثال حفاظت از مصرف کننده در مقابل شیوع بیماریها.

...

نكته مهم دیگر توان جذب سرمایه گذاری خارجی ما نسبت به رقبا است كه بررسی ها نشان می دهد در مقیاس صفر تا پنج این رقم از سوی مدیران كشورها در تركیه و امارات 9/3 ، مصر 6/3 ، عربستان 5/3 و در ایران 7/2 اعلام شده است. همچنین در بحث نگرش و تفكر نسبت به سرمایه گذاری خارجی نیز در  مقیاس صفر تا پنج مدیران كشورها این رقم را در تركیه 1/4،  امارات 4، مصر 5/3 عربستان 1/3 و ایران 3/2 اعلام کرده اند كه نشان می دهد نگرش ما به طور كلی در این زمینه پر مشكل  است. اینها نمونه هایی از شرایط رقابت پذیری ایران است كه نشان می دهند اگر فكری برای آنها نشود امكان استفاده از مزایای عضویت ما به حداقل خواهد رسید.

 

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت برچسب گذاری تغذیه ای مواد غذایی مبانی و پیشینه نظری رضایت زناشویی (فصل 2) مقاله بودجه بندی جامع پایان نامه اهداف بعثت پیامبران و پیامبر اکرم پایان نامه بررسی اثربخشی سه راهبرد یادگیری بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان تیز هوش پایه اول مقطع دبیرستان