👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق محاسبه بازده خصوصی سرمایه انسانی در ایران

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق محاسبه بازده خصوصی سرمایه انسانی در ایران

تحقیق محاسبه بازده خصوصی سرمایه انسانی در ایران

محاسبه بازده خصوصی سرمایه انسانی در ایران

چکیده:

    یکی از موارد مهم قابل بحث در جامعه امروزی ارتباط تحصیلات با درآمد است که اقتصاددانان از آن بـه عـنوان بُعد خـرد سرمایه انسانی یاد می‌کنند ( بُعد کلان آن نقش تحصیلات در رشد اقتصادی‌ است) . براین اساس از ابزار متداول و مرسوم برای تخمین چنین رابطه‌ای یعنی توابع درآمدی استفاده شد. این توابع که اولین بار توسط مینسر مورد توجه قرار گرفت اثر تحصیلات و تجربه کاری را بر درآمد شاغلین نشان می دهد. این مقاله نیز که حاصل یک کار پژوهشی تحت همین نام  می باشد به برآورد تأثیر چند متغیر که همگی نشاندهنده سرمایه انسانی هستند بر روی درآمد پرداخته است. علاوه بر نتایج جزیی (شامل جنس، مکان زندگی، محل اشتغال و …) که در مقاله آورده شده‌اند، نتیجه کلی این بود که تأثیر تحصیلات و تجربه بر درآمد افرادِ با تحصیلات و تجربه بالا نسبت به افراد با تحصیلات و تجربه کمتر، بصورت فزاینده می باشد. یعنی رابطه عکس بین تحصیلات و تجربه ( که به نوعی تعیین کننده سرمایه انسانی هستند) با درآمد وجود ندارد.

...

نتیجه‌گیری:

     همانگونه که ملاحظه گردید در این مقاله سعی شد که ارتباط بین درآمدهای فردی افراد را بامتغیرهای اصلی مثل تحصیلات وسالهای تجربه ومتغیرهای مجازی دیگر مثل جنس، مکان زندگی، بخش اشتغال، پرستیژ شغلی و … بسنجیم. مدل مورداستفاده دراین مقاله تابع درآمدی مینسر بود که یک ابزار ساده وقابل انعطاف برای تحلیل سرمایه‌گذاری درآموزش بود. نتیجه اینکه بجز تأثیر اثرترکیبی تحصیلات ومکان زندگی و هم‌چنین اثرترکیبی تحصیلات و بخش اشتغال برروی درآمد. تمامی فرضیات تحقیق موردقبول واقع شد.

...

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت با موضوع مسمومیت با نیتروپروساید (ویژه ارائه کلاسی درس بیوشیمی) پاورپوینت موضوع رفتار سازمانی ( فصل اول کتاب مدیریت رفتار سازمانی تألیف دکتر زهرا برومند) مقاله رویکرد اسلام به حقوق بشر و آزادی گزارش کارآموزی عمران كارآفرینی طرح تأسیس وراه اندازی شركت نامداران صنعت