👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق قانون نظام صنفی

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق قانون نظام صنفی

تحقیق قانون نظام صنفی

فهرست

چکیده

مقدمه

تاریخچه قانون نظام صنفی

نقاط ضعف قانون نظام صنفی قدیم

اقدامات انجام شده برای تصویب قانون جدید نظام صنفی

ویژگی‌های قانون نظام صنفی جدید

اقدامات انجام شده برای اجرای قانون نظام صنفی

مشکلات و تنگناها

--------------

مقدمه:سازمان‌های بزرگ و کوچک صنفی و مبادلات اقتصادی وابسته به آنها از دیرباز نقش قابل توجهی در شکل‌گیری جوامع سنتی و تاریخ ملل داشته‌اند. نگاهی اجمالی به دوره‌های مختلف تاریخی  کشور  ما به عنوان نمونه‌ایی بارز از این ادعا، نشان دهنده نقش برجسته اصناف در روابط و معاملات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و حتی فرهنگی بوده است. به طوری که          در قرن حاضر نیز نقش اصناف و بازاریان در بزرگترین حادثه قرن یعنی انقلاب اسلامی کاملاً ملموس و غیرقابل انکار بوده و پرداختن به آن فقط سبب افزایش این سطر‌ها در مقدمه خواهد شد.

...

سازماندهی تشکل‌های صنفی

باتوجه به اینکه نوع سازماندهی اتحادیه‌ها از شهر به شهرستان تغییر کرده است از طرف دیگر تعداد اعضای هیات مدیره اتحادیه‌ها نیز از 3و5 به 5و7 نفر تغییر کرده است. حدنصاب شکل‌گیری اتحادیه نیز افزایش یافته است (مثلاً در تهران به تعداد 300 واحد رسیده است) ساختار مجمع امور صنفی نیز باتوجه به جمعیت شهرها تغییر کرده است، بدین معنی که در شهرهایی که جمعیت صنفی آنها کمتر از 20000 نفر باشد مجمع امور صنفی مشترک شکل‌ می‌گیرد.

👇محصولات تصادفی👇

تحقیق توسعه مدل محاسباتی بیوفیزیکالی و آناتومیکالی سیستم شريانی mesenteric حسابداری مسئولیت اجتماعی پژوهش تهیه و كاربرد مواد افزودنی در روغنهای روان كننده گزارش کاراموزی اداره برق منطقه ورامین پیشوا پاورپوینت آمار ثبت احوال