👈 فروشگاه فایل 👉

آیا صنعت بیمه در افزایش سطح اشتغال كشور توانمند است؟

ارتباط با ما

... دانلود ...

آیا صنعت بیمه در افزایش سطح اشتغال كشور توانمند است؟

دانلود تحقیق آیا صنعت بیمه در افزایش سطح اشتغال كشور توانمند است؟

دانلود مقاله آیا صنعت بیمه در افزایش سطح اشتغال كشور توانمند است؟

این تحقیق با فرمت Word بوده و قابل ویرایش است و همچنین آماده پرینت می باشد

 

فهرست مطالب

 

عنوان

چكیده     1

مقدمه     2

ساز و كار فعالیتهای بیمه ایران           4

اهمیت خدمات بیمه در اقتصاد ملی       6

تقویت ثبات اقتصادی و ایجاد بستر برنامه ریزی  9

الگوی اشتغال در صنعت بیمه            10

نتیجه گیری          19

منابع و مآخذ         21

چكیده :

كاهش نرخ بیكاری نیروی انسانی در كشورهای مختلف و از جمله در كشورهای ما از هدف عمده سیاست های كلان اقتصادی دولت می باشد. در این راستا بررسی توان اشتغال زایی بخش های مختلف اقتصادی و نیز برنامه ریزی‌های لازم همراه با اقدامات عملی در این زمینه می تواند موجبات كاهش شدت بحران های آتی ناشی از پدیده بیكاری را فراهم آورد.

بدیهی است كه بخش خدمات به عنوانی یكی از بخش های عمده اقتصادی كشور و صنعت بیمه به عنوان زیر مجموعه بخش مزبور كه به تدریج در اقتصاد خدماتی قرن حاضر نقش بیشتری را ایفا خواهد كرد، می تواند نقش  قابل ملاحظه ای در ایجاد اشتغال برای جمعیت جوان كشور فراهم نماید. در این مقاله اشتغال زایی مستقیم  و غیرمستقیم صنعت بیمه در لایه‌های مختلف اشتغال مورد بررسی قرار گرفته  كه امید است به عنوان گامی اولیه زمینهای برای مطالعات عمیق تر و گسترده تر آتی باشد.برآورد توان با اشتغال زایی صنعت بیمه كشور نشان می دهد كه شكاف قابل ملاحظه ای بین ظرفیت بالقوه و بالفعل این صنعت در ارتباط با اشتغال زایی وجود دارد كه به نظر می رسد با بهره گیری از مجموعه اقدامات و تمهیداتی بتوان زمینه های لازم جهت نیل به ظرفیت بالقوه را فراهم نمود.

👇محصولات تصادفی👇

آشنایی با تصفیه خانه های فاضلاب شهری ترجمه مقاله دریچه گاز الكترونیكی دو حالته برای كمک به سیستم مقاله کاربرد رایانه در آموزش و یادگیری تحقیق پیدایش زورخانه ترجمه مقاله الگوریتم های داده پراکنی محلی در شبکه های بی سیم Ad hoc- کاهش تعداد انتقال