👈 فروشگاه فایل 👉

بمب هسته ای

ارتباط با ما

... دانلود ...

بمب هسته ای

دانلود مقاله بمب هسته ای

دانلود مقاله بمب هسته ای

این مقاله با فرمت Word بوده و قابل ویرایش است و همچنین آماده پرینت می باشد.

بمب هسته ای

شما احتمالاً در كتابهای تاریخ خوانده‌اید كه بمب هسته‌ای در جنگ جهانی دوم توسط آمریكا علیه ژاپن بكار رفت و ممكن است فیلم‌هایی را دیده باشید كه در آنها بمب‌های هسته‌ای منفجر می‌شوند. درحالیكه در اخبار می‌شنوید، برخی كشورها راجع به خلع سلاح اتمی با یكدیگر گفتگو می‌كنند، كشورهایی مثل هند و پاكستان سلاح‌های اتمی خود را توسعه می‌دهند.

ما دیده‌ایم كه این وسایل چه نیروی مخرب خارق‌العاده‌ای دارند، ولی آنها واقعاً چگونه كار می‌كنند؟ در این بخش خواهید آموخت كه بمب هسته‌ای چگونه تولید می‌شود و پس از یك انفجار هسته‌ای چه اتفاقی می‌افتد؟

فیزیك هسته‌ای

انرژی هسته‌ای به 2 روش تولید می‌شود:

1- شكافت هسته‌ای: در این روش هسته یك اتم توسط یك نوترون به دو بخش كوچكتر تقسیم می‌شود. در این روش غالباً از عنصر اورانیوم استفاده می‌شود.

 

2- گداخت هسته‌ای: در این روش كه در سطح خورشید هم اجرا می‌شود، معمولاً هیدروژن‌ها با برخورد به یكدیگر تبدیل به هلیوم می‌شوند و در این تبدیل، انرژی بسیار زیادی بصورت نور و گرما تولید می‌شود.

چگونه كار می‌كند؟

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت عوامل اثرگذار بر هزینه‌های کلی و ارتباط آن با بازگشت سرمایه‌گذاری منابع انسانی پایان نامه بررسی تأثیر فرآیندهای مدیریت دانش بر عملکرد توسعه محصول جدید طراحی هتل ها و روند توسعه آن پایان نامه تأثیر برنامه های ماهواره ای بر رشد اجتماعی نوجوانان شهر ابهر پاورپوینت نحوه محاسبه ریسک کنترل