👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود تحقیق درباره اوتیسم

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود تحقیق درباره اوتیسم

دانلود تحقیق درباره اوتیسم در 15 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

دانلود تحقیق درباره اوتیسم

دانلود تحقیق وبررسی درباره اوتیسم

در 15 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

مقدمه

تعریف:

تشخیص و طبقه بندی

تقسیم بندی اتیسم بر طبق معیارهای اجتماعی

تاثیر اتیسم و اختلالات شبه اتیستیک بر روی خانواده

اختلالهای مرتبط با اتیسم و اختلالات شبه اتیستیک

سبب شناسی

پیشگیری

اهداف درمانی

درمان

نتیجه گیری

منابع

مقدمه

در بین کودکان استثنائی، کودکان مبتلا به «اتیسم» یا «درخودماندگی» جایگاه بسیار حساسی دارند. شناسایی و تشخیص سریع و دقیق و بالطبع درمانگری و توانبخشی این قبیل کودکان امری است فوق العاده مهم.

از دیرباز تا کنون بیماریهای متعددی که موجب رنج و عذاب یا مرگ و میر انسانها می گردیده، یکی از عمده ترین مشکلاتی بوده اند که بشر با آنها روبرو بوده است و به رغم پیشرفتهای گسترده، علم پزشکی برای درمان یا حتی شناخت برخی از بیماریها ناتوان بوده است که در این میان سهم بیماریهای روحی از بیماریهای جسمی بیشتر بوده است.

بیماری اتیسم یا در خودماندگی نیز یکی از این بیماریهاست که هنوز بشر برای درمان قطعی آن ناکام مانده است. و حتی در خیلی از موارد این بیماران تشخیص داده نمی شوند، به همین جهت اغلب تصور می شود که این بیماری از شیوع بالائی برخوردار نیست.

امروزه بیماری اتیسم در نزد متخصصان چندان ناشناخته نیست و غالباً همه آنها با مواردی از این بیماری برخورد کرده اند و همچنین این ناهنجاری توجه پژوهشگران زیادی را به خود جلب کرده است، تا جائی که اختلالات دیگری نظیر سندرم آسپرگر نیز از اتیسم مشتق شده اند. شیوع سندرم آسپرگر در تحقیق گیلبرگ یک در سیصد ذکر شده است!! و اگر این رقم را بپذیریم قطعاً باید گفت که همه افراد جامعه اعم از متخصص و غیر متخصص با افراد مبتلا به سندرم آسپرگر برخورد کرده اند.

 

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت مدیریت و جهانی شدن پایان نامه بررسی فعالیت و انتخاب‌پذیری کاتالیستهای اکسایشی- کاهشی (Redox) در فرآیند زوج شدن اکسایشی متان در راکتور بستر سیال پایان نامه اصول کار با لیزر ارزیابی تفاوت ها و مشابهت های فعالیت های روابط عمومی در بانک های صادرات و سپه اتوماسیون سیستم آشپزخانه مرکزی