👈 فروشگاه فایل 👉

گزارش کارآموزی نحوه تولید تابلوهای برق صنعتی

ارتباط با ما

... دانلود ...

گزارش کارآموزی نحوه تولید تابلوهای برق صنعتی

دانلود گزارش کارآموزی نحوه تولید تابلوهای برق صنعتی در 59 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

گزارش کارآموزی نحوه تولید تابلوهای برق صنعتی

دانلود گزارش کارآموزی نحوه تولید تابلوهای برق صنعتی

 در 59 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

 

فهرست مطالب

مقدمه     4

اهمیت موضوع      5

بیان موضوع         5

روش تحقیق          5

تابلوهای فشار متوسط          5

تابلوهای تولیدی شن و ماسه   6

تابلوهای وسایل اندازه گیری   7

مراحل کلی ساخت تابلو:       7

بخش های كنترل كیفیت تابلو  14

منابع      58

مقدمه

برق یكی از صنایعی است اگر نتوان گفت بیشترین بازار را در جهان به خود اختصاص داده است ولی با اطمینان كامل می توان یكی از صنایع مهم در جهان می باشد.

در حال حاضر بیشترین بازار كار را در  رشته های برق سیستم های قدرت به خود اختصاص داده اند كه در این رشته ها یكی از مهمترین مشاغلی كه دركشور های بزرگ دنیا وجو دارد صنعت تابلو سازی مدارهای فرمان و قدرت می باشد كه توانسته بازار خوبی را برای افراد ایجاد كند، زیرا تمامی كارخانجات و اداره ها و موسسات و حتی ساختمانهای بزرگ و كوچك به این صنعت نیازمندند. امروزه در شهرهای بزرگ و كوچك كارگاها و شركتهای زیادی مشغول به كار می باشند كه توانسته اند افراد زیادی را از نظر شغلی تامین كنند و این صنعت روز به روز پیشرفته تر می شود تا جایی كه سیستم های كنترل میكانیكی در تابلوهای برق كم كم از رده خارج می شوند و سیستم های هوشمند (PLC) توانسته بازار كار را در دست بگیرند و كشور ما نیز در حال توسعه در این زمینه ها می باشد ولی هنوز تمامی كارخانجات و شركتها نتوانسته اند این سیستم جدید را بر روی دستگاه ها و وسایل خود پیاده كنند زیرا در كشور ما متخصصان زیادی در این زمینه وجود ندارند ولی چندین شركت و كارگاه اقدام به تولید این نوع تابلوی سیستم هوشمند كرده اند و باید مسئولان توجه بیشتری را به این مورد داشته باشند.

اهمیت موضوع

اهمیت و ضرورت این طرح این است كه بتوان با نحوه تولید تابلوهای صنعتی بزرگ و كوچك به منظور توزیع انرژی الكتریكی بعد از خط انتقال به واحد های صنعتی آشنا شد.

بیان موضوع

برق و سیستم ها قدرت و تابلوهای آن از مهمترین عوامل به راه افتادن كارخانجات و صنایع و موسسات می باشد به طوری كه بدون آن نمی توان هیچ نوع تولیدی را در یك كشور بدون آن داشت پس باید آن را جدی گرفت و به آن اهمیت زیادی داد.

روش تحقیق

روش جمع آوری اطلاعات از طریق برخی کتاب ها و سایت ها و نیز پرسش و پاسخ از كارگرانی كه در آنجا مشغول به كار بودند و همچنین مشاهده عینی وسایل و دستگاهها و محصولات تولیدی بود.

  تابلوهای فشار متوسط

این تابلو در پستها و سوییچ بردهای توزیع مورد استفاده قرار می گیرد و در سطوح ولتاژی 20 و 33 کیلو ولت طراحی و تولید می گردند و معمولا بصورت چند سلولی مونتاژ می شوند.

در ذیل به چند نمونه از تولیدات این شرکت می توان اشاره نمود:

1.         سوییچ برد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر - عالیشهر

2.         پست 800KVA دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر - عالیشهر

3.         پست 630KVA پایانه مسافربری شهرداری بوشهر

4.         پست 800KVA دانشگاه آزاد اسلامی دشتستان

5.         پست 630KVA شرکت مروارید آبزیان تنگستان

تابلوهای تولیدی شن و ماسه

این شرکت به صورت تخصصی در خصوص طراحی و تولید انواع تابلوهای برق تولیدی های شن و ماسه فعالیت دارد و تا کنون تابلوی برق بیش از ده کارخانه تولید شن و ماسه را در استان بوشهر طراحی و تولید نموده است.  این تابلوها معمولا دو بخشی بوده و شامل یک دستگاه قدرتی که کلیه لوازم تاسیسات موتوری در ان نصب می گردد و بخش دیگر تابلوی کنترل پیانویی می باشد.

 

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت رفتار در سازمانها پایان نامه بررسی اجمالی عملكرد توربین های انبساطی گزارش کاراموزی شركت پی ریزان نمونه پایان نامه شخصیت ضد اجتماعی جنبش تنباکو