👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق اسیلاتور نوسانی کوانتومی

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق اسیلاتور نوسانی کوانتومی

دانلود تحقیق اسیلاتور نوسانی کوانتومی - بررسی اسیلاتور یا نوسان ساز

فهرست مطالب تحقیق دانلودی

مقدمه

تاریخچه اسیلاتورهای الکترونیک

اسیلاتور یا نوسانساز

نوسان کوانتومی

نوسانگر هماهنگ کوانتمی.

نوسانساز هماهنگ کوانتمی در یک بعد

دیود تونل نوسان ساز با مفهوم کوانتومی

الف) دیود تونل

مراجع و منابع

اسیلاتور نوسانی کوانتومی

مقدمه

بخشهایی از متن

نوسان سازها یا مولدهای موج در سیستم های مختلف الکترونیکی دارای کاربردهای وسیع و حساسی می باشند. در مدارهای مخابراتی، دیجیتالی و بسیاری دیگر از مدارهای الکترونیکی نوسان سازها به عنوان یکی از بخشهای اصلی تلقی می شود. آنچه که در طراحی نوسان سازها بیشتر مورد توجه قرار می گیرد شکل موج دلخواه با فرکانس مورد نظر می باشد و هر خواسته طراحی متوجه فرکانسهای بالا با شکل موج پایدارتری می باشد به همان میزان دقت عمل و بهره گیری از فن آوریهای پیشرفته بیشتر احساس می گردد. با توجه به مطالب فوق ، به موازات پیشرفت فن آوری در زمینه ساخت قطعات مجزا و مجتمع (آی سی) ، روشهای متعدد در زمینه طراحی در سطوح مختلف کاربردی از سوی طراحان مربوطه از گذشته تا به حالا ابداع گردیده است.

اسیلاتور یا نوسان ساز

اسیلاتور یا نوسان ساز مداری است که پس از طی مدت زمان کوتاهی پس از اتصال تغذیه مستقیم، به نوسان پایدار می رسد. اسیلاتورها در ابتدا با استفاده از فیدبک مثبت ناپایدار شده و دامنه نوسان رو به افزایش می دهد. اما در دامنه های معین این افزایش دامنه متوقف شده و نوسانساز در آن دامنه شروع به نوسان می کند. به طور خلاصه خصوصیات یک اسیلاتور را می توان به این شرح توصیف نمود:

الف) یک اسیلاتور بایستی دارای فیدبک مثبت برای افزایش دامنه نوسانات باشد.

...

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت کنترل و قدرت تحقیق فرودوسی و انگیزه او مدیریت مؤثر و نوآور در معادن ایران پایان نامه رابطه شوخ طبعی با سلامت روان در دانشجویان دختر و پسر دانشگاه پیام نور شهرستان دزفول پروژه پایان نامه الگوریتمهای مسیریابی