👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت تحقیق تسمه

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت تحقیق تسمه

پاورپوینت تحقیق تسمه

سمینار تسمه

مقدمه :

تسمه ها به طور کلی برای انتقال قدرت ,جابجایی مواد(تسمه نقاله)به کار میرود.

انتقال قدرت بین محورها یکی از اساسی ترین نیاز ها در اغلب مکانیزم هاست .روشهای مختلفی از جمله استفاده از چرخدنده ها,زنجیرها وتسمه ها وجود دارد که با توجه به وضعیت و فاصله محورها نسبت به یکدیگر ,میزان توان انتقالی ,هزینه شرایط محیطی ,عمر مورد نیاز و مواردی از این قبیل اقدام به انتخاب بهترین مورد مینماییم.

در بسیاری از موارد انتخاب مناسب استفاده از انواع تسمه های انتقال قدرت میباشد.

...

تسمه تخت: این تسمه‌ها دارای چهار نوع مختلف می‌باشند.

1- بصورت طرح مرکب با یک لایه‌ی میانی (پلی آمید یا نایلون)، یک لایه‌ی اصطکاکی از چرم و یک لایه‌ی محافظ (پوششی)، لایه‌ کششی می‌باشد.

2- بصورت تسمه بافتنی یک لایه‌ای از الیاف پلی‌آمید، یک پوشش یک طرفه و یا دو طرفه از جنس لاستیک و یا پلی‌اورتان

3- بصورت تسمه لاستیکی با یک لایه‌ی بافتنی وچند لایه از نسوج پلی‌آمید، نخ.

4- بصورت تسمه چرمی (منسوخ شده).

...

تسمه نقاله های لاستیکی مقاوم در مقابل سایش

روکش این نوع تسمه نقاله ها از جنس لاستیک مقاوم در مقابل سایش طراحی شده است.استفاده از این تسمه ها برای بارهای که سایش بالایی دارند و روکش تسمه نقاله  های معمولی قادر به مقاومت در مقابل این نوع سایش نیستند، توصیه می شود.

تسمه نقاله های لاستیکی مقاوم در مقابل حرارت

روکش و رویه و زیره این نوع تسمه نقاله ها از لاستیک هایی ساخته شده که تا حرارت 150 درجه سانتیگراد مقاوم می باشد و قادر است انواع بار با دمای تا 150 درجه سانتیگراد را تا مسافت نسبتا طولانی تحمل کند

...

👇محصولات تصادفی👇

تحقیق راههای شناخت ودرمان اختلالات اضطرابی و روانی تحقیق کاربردهای منطق فازی و هوش مصنوعی در زندگی روزمره بررسی برآورد مالی شركتها و نقش آن در ایجاد تورم كاهش تلفات در خطوط فشار ضعیف مقاله بررسی انواع سازماندهی از دیدگاه مدیریت و جایگاه آموزش عالی در آن