👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله انواع چاپ بلشتکی،دیجیتال،پارچه،به وسیله مهر و ژیگله

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله انواع چاپ بلشتکی،دیجیتال،پارچه،به وسیله مهر و ژیگله

مقاله انواع چاپ بلشتکی،دیجیتال،پارچه،به وسیله مهر و ژیگله

مقاله انواع چاپ بلشتکی،دیجیتال،پارچه،به وسیله مهر و ژیگله

 

قسمتی از مجموعه:

چاپ بالشتکی

چاپ بالشتكی برخلاف افست، كم‌تر روی كاغذ و مقوا و بیشتر روی مواد پلاستیكی و اجناس گوناگون صورت می‌‌گیرد. بسیاری از محصولاتی كه به روش چاپ بالشتكی چاپ می‌‌شوند، در معرض تأثیرات مكانیكی و شیمیایی گوناگون قرار می‌‌گیرند. برای اندازه‌گیری مقاومت رنگ روی جنس‌های مختلف و در شرایط محیطی گوناگون تست‌های استاندارد وجود دارد.

چاپ به وسیله مهر

یكی از تكنیك‌های چاپ روی دیوار، استفاده از مُهر است.

مهرها به‌طور كلی قالب‌های برجسته و بافت‌داری هستند كه در اشكال گوناگون طراحی می‌شوند و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

از مُهر در دكوراسیون داخلی نیز استفاده می‌شود. پوشش دیوارها، كف، لوازم دكوراسیون چوبی یا پارچه‌ای، بسترهای خوبی برای چاپ به وسیله مُهر هستند.

چاپ پارچه

قدیمی ترین مدرک مربوط به چاپ پارچه را از نقش دیواره های مقابر مصری مربوط به دو هزار هزار و صد سال ق.م بدست آورده اند و کهن ترین نشانه های موجود که از ساختن قالبهای شبیه قالبهای قلمکار حکایت دارد نیز در همین زمان با پارچه های باز یافته از قبور "سکاها" مکشوفه در سرزمین مصر است.

قدیمی ترین قالبهای تراشیده شده از سنگ همراه با آثار سفالی سده های چهارم و پنجم میلادی در حفاریهای نیشابور بدست آمده اند که در فواصل نقوش آن آثار باقی مانده از پشم به چشم می خورد. باتیک یکی از انواع چاپ سنتی است که بوسیله ماده ای مقاوم (ترکیبی از سقز, موم و پارافین) بر روی پارچه ابریشم انجام می شود. صورت ابتدایی این پارچه در کشور چین و سپس در جزیره جاوه اندونزی رایج شد و به تدریج در کشورهای دیگر دیگر صادر شد. هر سرزمین با توجه سنت, سلایق و ذوق خود در آن تحولی ایجاد کرد. این هنر قبل از اسلام از طریق جاده ابریشم و بوسیله تجار آذربایجانی به ایران آمد و در آغاز بصورت ابتدایی آن (باتیک تک رنگ) در شهر تبریز رایج بود. صورت ابتدایی چاپ باتیک بدین ترتیب بود که از ترکیب برگ درخت مو, سود سوز آور و خاک رس ماده ای مقاوم و چسبناک بدست می آوردند و قسمتهایی از پارچه را بوسیله قلم مو با این ماده می پوشانده و تمامی پارچه را رنگرزی میکردند. پس از شستشوی پارچه قسمتهایی آغشته به چسب به رنگ اصلی پارچه و قسمتهای دیگر رنگین می شد.

چاپ‌ دیجیتال‌

چاپ‌ دیجیتال‌ به‌ طرز‌ وسیعی‌ رشد‌ كرده‌ است‌ و‌ این‌ روند‌ ادامه‌ خواهد‌ یافت.‌ دست‌ بر‌ قضا‌ یكی‌ از‌ بهترین‌ جاهایی‌ كه‌ می‌توان‌ در‌ آن‌ به‌ تكنولوژی‌ دیجیتال‌ دست‌ یافت،‌ اروپا‌ است. این‌ مقاله‌ به‌ درك‌ بهتری‌ از‌ تكنولوژی‌ دیجیتال‌ كمك‌ می‌كند،‌ به‌ سهم‌ آن‌ در‌ بازار‌ اشاره‌ می‌كند‌ و‌ در‌ عین‌ حال‌ به‌ فرصت‌ها‌ و‌ راه‌حل‌های‌ موجود‌ در‌ اروپا‌ هم‌ اشاره‌ دارد.

مقدمه

چاپ‌ دیجیتال‌ با عمری كمتر از یك دهه،‌ رشد‌ چشمگیری‌ در‌ بازار‌ چاپ‌ داشته‌ و‌ به‌ عنوان‌ مكمل‌ چاپ‌ افست‌ مطرح‌ شده‌ است.

هر‌ روز‌ كاربردهای‌ جدیدی‌ برای‌ این‌ روش‌ چاپی‌ پیدا‌ می‌شود‌ و‌ دامنه‌ عمل‌ آن‌ را‌ طراحان‌ و‌ بازاریابان‌ و‌ كارشناسان‌ تبلیغات،‌ روز‌ به‌ روز‌ گسترش‌ می‌دهند.

فن‌آوری‌‌ چاپ‌ دیجیتال‌ نیز‌ با‌ شتاب‌ در‌ حال‌ تحول‌ است.‌ سازندگان‌ دستگاه‌ها،‌ تجهیزات‌ و‌ مواد‌ مصرفی‌ چاپ‌ دیجیتال‌ پیوسته‌ در‌ چالش‌ نوآوری‌ها‌ هستند‌ و‌ این‌ روند‌ به‌ سرعت‌ بیشتر،‌ كیفیت‌ بیشتر‌ و‌ قیمت‌ پایین‌تر‌ آنها‌ و‌ محصولات‌ چاپ‌ دیجیتال‌ منجر‌ می‌شود‌ كه‌ در‌ نهایت‌ باز‌ هم‌ به‌ رواج‌ بیشتر‌ آن‌ دامن‌ می‌زند.‌ نمایشگاه‌ دروپا‌ 2008 ‌ عرصه‌ مهمی‌ برای‌ شركت‌های‌ صاحب‌نام‌ در‌ زمینه‌ چاپ‌ دیجیتال‌ است.

چاپ ژیکله

چاپ ژیکله یک فرآیند جوهرافشان است که در آن میلیون‌ها قطره مرکب در هر ثانیه از نازل‌های هد جوهرافشان به روی یک سطح چاپ‌پذیر مثل کاغذ پاشیده می‌‌شود.

 هنرمندان در طول تاریخ به دنبال راه‌هایی بوده‌اند تا بتوانند اثر خود را با تکنولوژی‌های مختلف به گونه‌ای کاملاً واقعی بازسازی و تکثیر کنند. آلبرت دورو در سال ۱۵۰۰ میلادی تلاش کرد با استفاده از فرآیندهای چاپ برجسته کارهای هنری خلق کند. هنرمندان دیگر از سال ۱۸۴۰ تاکنون با استفاده از روش‌های عکاسی و چاپی سعی در بازسازی کارهای هنری خود داشته‌اند.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت کنترل فساد اداری مبانی نظری خصوصی سازی، نظام های مدیریت منابع انسانی فلزات آمورف گونه شناسی و گاهنگاری نسبی ظروف عصر آهن بخش پیش از تاریخ موزه ملی ایران باستان گزارش كارآموزی پتروشیمی شیراز واحد یوتیلیتی منطقه یک