👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله جرم قــذف در ایران

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله جرم قــذف در ایران

مقاله جرم قــذف در ایران

مقاله جرم قــذف در ایران

در حقوِق جزای عثمانی دو نوع افترا به عفت و اهانت موجود است . یكی مستوجب مجازات تعزیری و دومی مستوجب مجازات حد است . به مجازاتی كه مستوجب مجازات حد است قذف گفته می شود. این جرم در مورد اتهام زنا (به زنان محصنه ) و یا انكار نسب می باشد. بنابراین قذف از سه ركن تشكیل می شود: تهمت زنا، انكار نسب و جزایی بودن آن .

در جرم قذف ، حق دعوی برای كسی است كه مورد تهمت و افترا واقع شده است . مجازات قذف دو نوع است : اول 80 ضربه تازیانه ، دوم عدم قبول شهادت وی . چنانچه قذف فاقد یكی از اركان مذكور باشد، مجازات مرتكب تعزیر است كه از طرف اولوالامر داده می شود. درتمامی دوره های حقوِ عثمانی ، مجازات قذف اعمال می شده است .

در ماده 480 قانون جزای تركیه ، مجازات افرادی كه فعلی را به دیگران نسبت دهند كه موجب هتك حیثیت یا ناموس آنان باشد، از سه ماه تا سه سال می باشد. انتساب فعل مذكور ممكن است به صورت مكتوب ، تلگراف ، كشیدن تصویر و یا از طریق تلفن باشد. چنانچه عمل فوِ از طریق انتشار در رسانه های عمومی باشد، مجازات مرتكب حداقل شش ماه و حداكثر سه سال است .

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تحلیل آنالیز سایت و آنالیز بنای خانه سلماسی پایان نامه آلگوریتم ژنتیك در زبان برنامه نویسی ++C کارآموزی بازرسی و كنترل كیفی سازه های جوشكاری شركت عصر پویندگان اندیشه کارآفرینی تولیدی مبل پایان نامه بررسی فرآیند فلوفرمینگ برای تولید لوله های جداره نازک از قطعه آهنگری ‏شده‎ ‎فولاد ‏