👈 فروشگاه فایل 👉

پروژه کارآفرینی احداث استخر ، سونا و جکوزی سر پوشیده

ارتباط با ما

... دانلود ...

پروژه کارآفرینی احداث استخر ، سونا و جکوزی سر پوشیده

پروژه کارآفرینی احداث استخر ، سونا و جکوزی سر پوشیده در41 صفحه ورد قابل ویرایش

پروژه کارآفرینی احداث استخر ، سونا و جکوزی  سر پوشیده در41 صفحه ورد قابل ویرایش

1- 1 مقدمه :

شواهد باستان شناسی نشان می دهند که قدمت شنا و شنا کردن به 2500 سال قبل از میلاد در تمدن مصر و بعد از آن در تمدن های آشور و یونان و روم باستان باز می گردد. آنچه از گذشته  آموزش شنا می دانیم بر اساس یافته هایی است که از « حروف تصویری » هیروگلیف مصریان به دست آورده ایم. یونانی های باستان و رومی ها شنا را جزو برنامه های مهم آموزش نظامی خود قرار داده بودند ، و مانند الفبا یکی از مواد درسی در آموزش مردان بوده است. شنا در شرق به قرن اول قبل از میلاد باز می گردد. ژاپن جایی است که شواهد و مدارکی از مسابقات شنا در آن وجود دارد. در قرن هفدهم به دستور رسمی حکومتی شنا به صورت اجباری در مدارس تدریس می شد .        

مسابقات سازمان یافته شنا در قرن 19 میلادی قبل از ورود ژاپن به دنیای غرب شکل گرفت. از قرار معلوم مردم ساحل نشین اقیانوس آرام، به کودکان هنگامی که به راه می افتادند یا حتی پیش تر شنا می آموختند. نشانه هایی از مسابقات گاه و بی گاه میان مردم یونان باستان وجود دارد و همچنین یکی از بوکسورهای معروف یونان شنا را به عنوان تمرین در برنامه ورزشی خود گنجانیده بود. رومی ها اولین استخرهای شنا را بنا کردند و گفته می شود که در قرن اول پیش از میلاد « گی یس می سی ینس »Gaiusmaecenas اولین استخر آب گرم را ساخت.

برخی عدم تمایل اروپائیان به شنا را در قرون وسطی ترس از گسترش و سرایت عفونت و بیماری های مسری می دانند از طرفی شواهدی وجود دارد که نشان می دهد در سواحل بریتانیای کبیر در اواخر قرن 17 میلادی از شنا در آب به عنوان وسیله ای برای درمان استفاده می شود. البته تا پیش از قرن نوزدهم شنا به عنوان تفریح و ورزش در میان مردم جایگاهی پیدا نکرد. زمانی که نخستین سازمان شنا در سال 1837 تأسیس شد در پایتخت بریتانیا یعنی لندن ، 6 استخر سر پوشیده وجود داشت که مجهز به تخته شیرجه بودند. در سال 1846 اولین مسابقه  شنا در مسافت 440 یارد در استرالیا بر پا شد که بعد از آن هر ساله نیز به اجرا در آمد. باشگاه شنای « متروپولیتین »Metropolitan لندن در سال 1869 تأسیس شد که بعدها به انجمن شنای غیر حرفه ای تغییر نام پیدا کردکه در واقع هیئت رئیسه شنای غیر حرفه ای بریتانیا بود. فدراسیون های ملی شنا در چندین کشور اروپایی در سال 1882 تا 1889 شکل گرفتند.

 

1 – 2 نام کامل طرح و محل اجرای آن :

احداث استخر سرپوشیده

 

محل اجزا :

 

 

1 – 3 – مشخصات متقاضیان :

نام

نام خانوادگی

مدرک تحصیلی

تلفن

 

 

 

 

 

 

 

1 – 4 – دلایل انتخاب طرح :

این طرح یکی از طرح های جدید و دارای بازده بالا در شهر میباشد ، در حال حاضر استخر هایی در سطح شهر ایجاد شده است ولی با توجه به نیاز شهر و همچنین تقاضای بالای ورزشکاران و همچنین ارزش رشته شنا از نظر سلامتی و توصیه های اسلام این طرح انتخاب گردیده است.

 

1 – 5 میزان مفید بودن طرح برای جامعه :

علاوه بر اشتغالزایی مناسبی که این طرح می تواند ایجاد نماید ، سودآوری اقتصادی آن نیز می تواند قابل توجه باشد و همچنین می تواند کمک شایانی به ورزش های آبی شهر نماید و با افزایش امکانات موجبات پیشرفت در رشته های ورزشی و همچنین افزایش سلامت عمومی را به همراه داشته باشد.

 

1 – 6  - وضعیت و میزان اشتغالزایی :

تعداد اشتغالزایی این طرح  9 نفر میباشد .

 

 

 

تاریخچه و سابقه مختصر طرح :

تاریخچه شنا به عنوان یک ورزش ، در ایران ، بسیار کوتاه است و به طور کلی هم این رشته از ورزش به نسبت دیگر رشته ها در کشور ما چندان پیشرفتی حاصل نکرده است. در حالی که به جهت موقعیت جغرافیایی ایران که در شمال و جنوب کشور به دریا متصل است و هم به جهت تأکیدات مذهبی، می بایستی این ورزش را مورد توجه قرار می دادند.

45 دقیقه بتواند سونا را گرم كند كه واضح است به ابعاد سونا و شرایط آب و هوایی منطقه هم بستگی دارد  

 

آیا اتاق سونا نیاز به تهویه هوا دارد ؟

بله توصیه می شود كه از یك سمت هوای تازه وارد سونا شود و از سمت دیگر خارج گردد و جریانی از هوا رد داخل سونا وجود داشته باشد بهتر است كه این هوا از قسمت كف سونا عبور نماید تا هوای داغ قسمتهای فوقانی را تلف نكند . بطوریكه رد ساعت 6 بار عمل تهویه صورت گیرد . ( این امر بخصوص در سوناهای عمومی كه تعداد زیادی از افراد به دفعات متناوب از سونا استفاده می كنند ضرورت دارد تا هوای داخل سونا را از آلوده شدن در امان نگه دارد .

 

 

 

 

سونای مناسب افراد :

 

اینكه از كدام نوع از سونا استفاده كنیم موضوع چنان مهمی نیست بستگی كامل به سلیقه و نظر افراد دارد . اصلا می توان از هر دو نوع سونا بطور همزمان استفاده كرد كما اینكه در بسیاری از مراكزی كه دارای سونا و استخر هستند هر دو نوع سونای خشك و سونای بخار را رد كنار هم دارند

👇محصولات تصادفی👇

پروژه قانون زیف و مرکز سرور تک سرویس دهنده و شبیه سازی صف بانک ترجمه مقاله سیستم ترمز ضد قفل بدون سنسور هوشمند برای وسایل نقلیه الکتریکی بدون جاروب کننده پایان نامه بررسی آئین نوین مدیریت پایان نامه بررسی مدیریت سازمانهای ورزشی دانلود مقاله ترجمه شده سیستم اطلاعات مدیریتی (MIS) به همراه متن انگلیسی