👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت اکولوژی برنج

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت اکولوژی برنج

پاورپوینت اکولوژی برنج

پاورپوینت اکولوژی برنج

اسلاید دوم:

فصل اول

مقدمه،  مبداء اولیه برنج:

نام برنج از زبان هندی گرفته شده است كه به آن اریسی (Arisi) می‌گویند. در زبان انگلیسی به برنج Rice‌ گفته می‌شود كه همان نام عمومی برنج است. در زبان فرانسه Riz و در استان گیلان به برنج (بج) (Bej) و به خوشه آن (ورزه) (Vorze) و به شلتوك آن جو می‌گویند.

كشت برنج كه امروزه در تغذیه صدها میلیون انسان در سرتاسر جهان نقش مهمی را عهده‌دار است. در چین و هندوستان سابقه هفت هزار ساله دارد، اما كشت برنج در ایران از 2000 سال پیش متداول بوده است. در زمان هخامنشیان، اشكانیان و ساسانیان نیز در ایران برنج كشت می‌شده است. هم‌اكنون در استان‌های گیلان و مازندران از مناطق تولید برنج در كشور هستند.

اعتقاد بر این است كه منشاءoryza sativa  متداولترین گونه برنج، قاره آسیا است. 90درصد كل تولید برنج از آسیاست، از جمله كشورهایی مثل چین، هندوستان، ژاپن، كره، جنوب شرقی آسیا و جزایر مجاور اقیانوس آرام كشت می‌شود. در خارج از آسیا، كشورهایی مثل برزیل و ایالات متحده با تولید 5/0درصد از برنج مصرفی جهان، بیشترین مقدار تولید را دارند.

اسلاید سوم:

برنج از آن جهت در تغذیه انسان قرار می‌گیرد كه دارای حدود 7/7% پروتئین، 2/75% مواد غیرازته، 4/0% چربی، 2/2% سلولز و 5/0% خاكستر می‌باشد.

قابلیت هضم برنج به مراتب بیش از سیب‌زمینی، نان چاودار، گندم شیر و سایر محصولات غذایی است. از نظر ارزش غذایی و میزان كالری تولیدی، برنج بر اكثر مواد غذایی مورد مصرف انسان برتری دارد. تغذیه مداوم با دانه‌های برنج كه دارای مقدار كمی ویتامین B1 است، در انسان ایجاد مرض بری‌بری می‌نماید.

برنج حدود 2000 سال است كه در چین و هندوستان كشت می‌شود. این گیاه از آسیای جنوب شرقی به چین وارد و بعد به آسیای صغیر، اروپا و آفریقا گسترش یافت.

👇محصولات تصادفی👇

تحقیق کشاورزی سبزی کاری پرسشنامه ارزیابی مهارت استراتژیک در تفکر پایان نامه بررسی و طراحی مدارهای منطقی VLSI توان پایین پروژه معماری مراغه پایان نامه تاریخچه و مبانی نظری طراحی پارك و باغسازی