👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله در مورد تنک کردن

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله در مورد تنک کردن

مقاله در مورد تنک کردن

مقاله تنک کردن

عملیات داشت    

کلیه عملیاتی را که در فاصله جوانه زدن بذر تا برداشت محصول انجام می گیرد عملیات داشت می گویند. این مرحله عبارت است از: آبیاری, تنک کردن, واکاری, خاک دادن پای بوته ها, سله شکنی, وجین کردن, کود دادن, مبارزه با حشرات و آفات, کنترل امراض و بیماریها و مبارزه با علف های هرز .

آبیاری:

بدون شک, کمبود آب در خاک یکی از عوامل مهم در محدودیت زراعت است . هدف از آبیاری اضافه کردن مقدار کافی و به موقع آب به محیط توسعه ریشه است تا گیاه بتواند آب را بسرعت و به مقدار مورد نیاز خود جذب کند. هر گاه نزولات آسمانی برای تامین نیازآابی گیاه کافی نباشد, آبیاری ضروری است. آب مورد نیاز برای آبیاری از منابع مختلفی مانند چاه های عمیق و نیمه عمیق، رودخانه, چشمه و قنات تامین می شود.

...

وجین کردن با  دست

د ر کاشت مکانیزه برنج که نشاء ها به صورت ردیف کار می باشد عمل وجین کردن به وسیله ادوات مکانیکی صورت میگیرد .در این روش آب مزرعه را خالی می کنند تا عمل وجین به خوبی صورت گیرد.از مزیت های این روش کاهش هزینه تولید و سرعت عمل بالای آن می باشد .

 

👇محصولات تصادفی👇

مقاله ارزیابی نقش سرمایه اجتماعی بر سرمایه فکری کارکنان ادارات دولتی شهرستان گنبد مقاته نیروگاه آبی و اثرات زیست محیطی آن تحقیق آنتی اکسیدان 4 ( Anti oxidant ) شاخه نرمتنان پروژه كارآموزی شركت تولید و بسته بندی گوشت