👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله اصول رده بندی گیاهی

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله اصول رده بندی گیاهی

مقاله اصول رده بندی گیاهی

مقاله اصول رده بندی گیاهی

قدیمیترین دست نوشته ها مربوط به رده بندی گیاهی مربوط به 300 سال قبل از میلاد است که توسط یونانی معروف Theophrastus نگاشته شده که اساس رده بندی علفی، چوبی بودن گیاهان بود. سپس سقراط (Discorides)کتابی در مورد گیاهان دارویی با 24 گروه گیاهی براساس تعداد پرچم ها تألیف نمود. این کتاب بیش از 16 قرن از اعتبار خاصی برخوردار بود. این سیستم از رده بندی ها یک رده بندی مصنوعی به شمار می رود. چراکه از یک صفت ظاهری برای تقسیم بندی استفاده شده است.

بعد از آن رده بندی طبیعی مرسوم شد که در آن بجای استفاده از یک صفت، از خصوصیاتی استفاده شد که بیشتر جنبه تئوریکی داشتند و در آن روابط طبیعی بین گیاهان ایجاد شد و اساس رده بندی آن گل و میوه و دانه بود.

...

چرخه زندگی معمول در خزه ها

جگرواش ها یا هپاتیک ها (Liveworts) یا شاخه Hepaticophyta

گیاهانی سبز، کوچک، بدون آوند که قبلاً در شاحه خزه ها طبقه بندی می شدند. ریزوئیدها در این گیاهان تک سلولی می باشد.

از گیاهان معروف این شاخه می توان به Pellia epiphyta  اشاره نمود که بر روی تمامی انواع خاکها، بجز خاکهای گچی مشاهده می شود و در خاکهای زهکشی شده، کناره جویبارها و بوته زارها توانایی رشد دارد. برخی از جگرواشها برگ مانند بوده و دارای برگهایی با بریدگی هایی عمیق و قطعه قطعه در ردیف های متصل به ساقه هستند.

 

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت شایعه و افکار عمومی مبانی نظری جایگاه صبر و سکوت در ادبیات فارسی مقاله پاورپوینت کودکان خیابانی مبانی نظری و پیشینه پژوهش پیشرفت تحصیلی( فصل دو) تحقیق تاریخچه باستانی قوم بلوچ