👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله نسبتهای مالی ارزش زمانی پول

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله نسبتهای مالی ارزش زمانی پول

مقاله نسبتهای مالی ارزش زمانی پول

مقاله نسبتهای مالی ارزش زمانی پول

چکیده:

حسابداران و نسبتهای مالی

تجزیه و تحلیل مالی فرایندی است كه طی آن مشخصات و ویژگیهای بارز مالی و عملیاتی واحد اقتصادی با  استفاده از صورتهای مالی و سایر اطلاعات مالی مشخص می شود و در امر تصمیم گیری ، استفاده كنندگان از صورتهای مالی را یاری می كند .

یكی از روشهای متداول تجزیه و تحلیل صورتهای مالی ، تجزیه و تحلیل صورتهای مالی با استفاده از نسبتهای مالی می باشد . نسبتهای مالی در یك دسته بندی كلی به پنج دسته تقسیم می شوند :                         

۱- نسبتهای نقدینگی : نسبتهایی هستند كه كفایت و قدرت نقدینگی موسسه را در قبال بازپرداخت بدهیهای كوتاه مدت مشخص می كند . این نسبت بیشتر مورد توجه بستانكاران كوتاه مدت موسسه و افرادی است كه تصمیم دارند به موسسه وام بدهند .

۲- نسبتهای اهرمی : نسبتهایی هستندكه میزان تأمین مالی از منابع مالی خارجی را مشخص می كند . یعنی وجوهی كه توسط صاحبان شركت ( سهامداران ) تأمین شده با وجوهی كه از طریق وام بدست آمده مقایسه می شود .

....

 حسابداری را جدا از تقسیمات معمول كه قبلا درباره آن صحبت كردیم می توان به دو دسته تقسیم نمود :

1- حسابداری متعارف                                      

2- حسابداری غیر متعارف                        

در این تعریف منظور اصلی نوع برخورد با یك رویداد مالی می باشد . حال این دو تقسیم بندی كلی را با هم بررسی می كنیم .

حسابداری متعارف              

این نوع از حسابداری همان حسابداری می باشد كه یك حسابدار بارها و بارها ممكن است با آن برخورد داشته باشد . منظور همان رویدادی است كه شكل مشخص و عادی داشته و دارای پیچیدگی و شرایط خاصی نیست . بطور مثال یك حسابدار ممكن است در طول یك دوره مالی یك ساله بیشتر از شش بار هزینه آب و برق مصرفی را ثبت كند . البته منظور تعدد ثبت در طول یك دوره مالی نیست بلكه منظور از متعارف بودن همان سادگی ثبت می باشد . مثلا یك موسسه ممكن است كه در طول دوره دوازده ساله فعالیت خود تنها سه یا چهار بار سرمایه خود را افزایش دهد ( منظور افزایش نقدی است ) .

👇محصولات تصادفی👇

ترجمه مقاله بررسی ذخیره سازی انرژی حرارتی توزیع شده در ساختمان در ارتباط با تولید برق ازانرژی خورشیدی و باد مقاله شبکه خنثی اثبات چند لایه ای پایان نامه افزایش کارایی بارگیری ژنراتور توربین گازی درتابستان پروژه کارآفرینی نوشابه بدون گاز پایان نامه ارزیابی قابلیت اطمینان سیستم های قدرت و جنبه های توان راکتیودر ارزیابی قابلیت اطمینان