👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله نتیجه ازدواجهای خیابانی

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله نتیجه ازدواجهای خیابانی

مقاله نتیجه ازدواجهای خیابانی

مقاله نتیجه ازدواجهای خیابانی

نتیجه ازدواجهای خیابانی

براساس آمار شماری از مراجعه کنندگان به دادگاهها نو عروسانی هستند که هنوز عروسی نکرده اند و اندکی از تاریخ عقدشان گذشته است که درخواست طلاق دارند. این موضوع نشان می دهد که بعضی از دختران در انتخاب همسر دچار شتابزدگی  شده اند، و بدون تحقیق درباره خصوصیات اخلاقی و دینی جوان مورد نظر و بدون مشورت با والدین و ریش سفیدها، پس از دیدار سطحی در خیابان راضی به ازدواج می شوند در نتیجه پس از چندی پشیمان گشته و زندگی شان با شکست مواجه می شود.

سرپرست مجتمع قضایی خانواده، در این مورد می گوید:

آیا برای ازدواجی که نطفه آن در دیدارهای سطحی خیابان بسته می شود و ملاک ها، تنها صورت ظاهر و به رخ کشیدن ثروت و نشان دادن پیراهن و شلوار براساس مد روز باشد سرنوشتی جز این را می توان انتظار داشت؟!

اگر چه دختر و پسر باید یکدیگر را بشناسند و ببینند همانطوری که اسلام عزیز به آن عنایت دارد ولی این دیدار نباید به شکل غربی در کوچه و خیابان باشد.

عامل فساد و ظلم، سقط جنین و سایر گناهان

اگر در یک کشور دین و مذهب حاکم نباشد، هیچ قدرتی قادر به جلوگیری از جنایات و جرایم در آن جامعه نیست اگرچه از نظر نیروی انسانی، تجهیزات و اطلاعات قوی باشد، زیرا نیروی پلیس و ... حداکثر کاری که می کند ظواهر کشور را از لحاظ مفاسد حفظ می کنند و از باطن کار خبر ندارند. 

افزایش آمار طلاق و فروپاشی کانون خانواده

به گزارش تحقیقاتی که از سوی اداره مطالعات آمار جمعیت انگلیس تهیه گردیده، زوجهای انگلیسی که قبل از ازدواج با هم روابط نامشروع داشته اند ظرف 15 سال اول زندگی خود حداقل 40% بیشتر از سایرین در معرض خطر طلاق قرار دارند. و در سالهای پس از آن نیز، با احتمال 60% زندگی زناشویی آنان به طلاق و جدایی منجر خواهد شد. 

فلسفه حجاب

حجاب از نظر روانی

حجاب، حریمی میان زن و مرد نا محرم است و سبب فروکش کردن غریزه جنسی  می شود. خاموشی این شعله و در مسیر طبیعی قرار گرفتن آن باعث می گردد بسیاری از مشکلات نظیر قتل و جنایت از جامعه رخت بر بندد. و اگر چنین حریمی برداشته شود و آزادی بی قید و شرط به میان آید، باید شاهد زندگی حیوانی باشیم که در آن صورت، افراد دچار اضطرابهایی می شوند، زیرا غریزه جنسی نیرومند و چون اسبی سرکش است که هرچه بیشتر اطاعت شود و افسارش رهاتر گردد، سرکش تر می شود و ضربه ای کاری تر بر انسان وارد می کند یا همچون آتشی است که هر چه به آن بیشتر هیزم بدهند، شعله ورتر می شود.

برهنگی زنان و آرایش و عشوه گری آنان، مردان مخصوصاً جوانان را در تحریکی دایم قرار می دهد؛ تحریکی که سبب کوفتگی اعصاب ایشان و ایجاد هیجانهای بیمارگونه عصبی می شود و گاه سرچشمه امراض روانی است.

حجاب از جهت معنوی

حجاب باعث می شود که زن کمتر دچار لغزش و گناه شود. و به دنبال آن زن و بطور کلی جامعه بیشتر می توانند مراتب معنوی و انسانی را طی نمایند بر این اساس رهبر معظّم انقلاب می فرمود:

ما که این قدر به حجاب مقیّد هستیم به این دلیل است که حفظ حجاب به زن کمک می کند تا بتواند به آن رتبه معنوی عالی خویش برسد و دچار لغزشگاههای بسیار لغزنده ای که سر راهش قرار دارد نشود و درست نقطه مقابل این فرهنگ رومی حاکم بر امروز اروپاست.

حجاب از نظر سیاسی

ستمگران و غارتگران جهان هرگاه از راه تهدید، ارعاب، ترور و ... نتوانستند ملتی را به بند بکشند، 

فهرست                                                                           صفحه

نتیجه ازدواجهای خیابانی                                                         1

عامل فساد و نظم ، سقط جنین و سایر گناهان                            2

افزایش آمار طلاق و فروپاشی كانون خانواده                             2

فلسفه حجاب در قرآن كریم                                                         4

معنای حجاب در كلام رهبر                                                        4

حجاب دختران در چه سالی لازم است                                          5

حجاب ازنظر روانی                                                                   6      

حجاب ازنظر معنوی                                                                  7

حجاب از نظر سیاسی                                                                 8

حجاب در تورات                                                                         8      

حجاب در انجیل                                                                         9      

وظیفه زنان از نظر انجیل                                                           9

حجاب در شریعت زرتشت                                                         10    

منابه و ماخذ                                                                             11

👇محصولات تصادفی👇

مقاله بررسی اسید لاكتیك درس بیوفیزیك مهندسی پزشکی مقاله تحلیل محتوای تبلیغات روزنامه همشهری تحقیق در باره مفهوم حقوق کارآفرینی تولیدی انواع نان (فانتزی وصنعتی) بررسی بیوگرافی خاندان ابی وقاص و نقش آنها در تحولات مهم تاریخ اسلام در مقاطع مختلف