👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله زیست شناسی دینی

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله زیست شناسی دینی

مقاله زیست شناسی دینی

مقاله زیست شناسی دینی

فهرست:

مقدمه

مذهب بازیابی هویت شرقی

مذهب تبارنامه تمدن ایرانی وعربی واسلامی

مذهب ادبیات وهنروعرفان

مذهب علاج پوچ گری هیچ انگاری

منابع

....................................................................

قسمتهایی از متن:

مقدمه :

دین را هم می توان از وجهه نظر زیست شناختی بررسی و هم در آن آسیب شناسی كرد . همان گونه كه در علوم نیز ، « زیست شناسی »    (Biolgy ) از سلول هاو بافتهای زنده و ساز و كارهای زیستی آن مانند تغذیه ، تنفس و تكثیر سخن می گویدو «آسیب شناسی »از حالت آسیب مندهمان سلولها كه در اصل اركان حیات و زندگی هستند ولی بدلیل رشد بی‌رویه یا دیگر دلایل وضع نامطلوبی پیدا كرده و بصورت یك تومور( lumor ) بدخیم و غده سرطانی ( ancer ) در می‌آید. گویا همه عوامل زیستی درمعرض آن است كه خود سبب اختلال گردیده و به آن آسیب برساند .

مذهب مثل همه چیزهای دیگر چون صیانت ذات ، غرایز ، خرد ، دانش ، سیاست و اقتصاد، در تاریخ انسان كه یك عامل همواره مثبت و زیستی نبوده، بلكه حالتهای آسیب‌مند آن به زندگی آدمی لطمه‌های سختی هم رسانیده است. بعنوان مثال وسیله‌ای برای تحدیر، توجیهی برای ترس و جهالت، اهرمی برای فریب ، استثمار، سلطه و خودكامگی، سببی برای تعارضات، تعصب‌ها و تشنج ها و عاملی برای خرافات و موهومات و عقب ماندگی و انحطاط هم می‌شده است. بنابراین لازم است درآن، هم زیست شناسانه نگریست و هم آسیب شناسانه.

...

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت مفاهیم پایه فناوری اطلاعات پاورپوینت تعیین الگوی ساده نرخ ارز تعادلی دانلود پاورپوینت فراگرد معرفت پذیری (فصل چهارم کتاب مبانی مدیریت رفتار سازمانی دکتر رضائیان) پایان نامه شناسایی و رتبه بندی عوامل موثر بر جذب منابع مالی بر اساس مدل آمیخته بازاریابی در شعب بانک کشاورزی استان مرکزی پروژه کارآفرینی کارگاه تولید نوار آب بندی تفلون