👈 فروشگاه فایل 👉

پروژه بررسی كارسنجی و زمان سنجی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پروژه بررسی كارسنجی و زمان سنجی

پروژه بررسی كارسنجی و زمان سنجی در 125 صفحه ورد قابل ویرایش

پروژه بررسی كارسنجی و زمان سنجی در 125 صفحه ورد قابل ویرایش 

مقدمه

وقت و زمان از اصلی ترین عناصر در تولید و بهره وری می باشد از این رو توجه به گذر آن وجلوگیری از اتلاف زمان از دیرباز مدنظر بزرگان واندیشمندان بوده است زمان می گذرد و نمی توان از عبور آن ممانعت نمود پس برای باطل شدن آن باید از هر لحظه و دم بهره جست.

موضوع مورد بحث در این پروژه كارسنجی وزمان سنجی است.

در فصل اول، موضوع پروژه، اهداف انجام آن و محدوده زمانی و مكانی پروژه آشنا می شوید.

در فصل دوم، شناخت كامل از موضوع پروژه و تعریف و اهداف موضوع، پردازش خواهد شد.

در فصل سوم،شركت مورد نظر و فعالیت ها و اقدامات انجام شده در آن مكان در رابطه با موضوع پروژه شرح داده خواهد شد.

در فصل چهارم ، از نتایج حاصل از انجام پروژه ، پیشنهادات و راهكارها آگاه می شوید.

فصل پنجم ، فصل ضمایم و پیوست ها می باشد.

موضوع زمان یعنی موضوعی كه امید است در تمام مراحل ولحظات زندگی ما، مورد توجه و التفات واقع شود تا به امید حق، از عمر كه بزرگترین نعمت الهی است در مفیدترین كار و بهترین وجه استفاده نماییم.

در سازمان ها وادارات ، موضوع زمان در سرفصل ارزیابی كار وزمان قرار می گیرد و منظور از انجام مطالعات دراین زمینه ، دست یافتن و بهره وری وكاهش هزینه ها و حذف خستگی و كسالت نسبت به كار می باشد.

 

تعریف موضوع

یكی از مهمترین مسائلی كه امروزه در كارخانجات وادارات و انواع صنایع و خدمات دردست بررسی است، بهبود بهره وری و افزایش بازدهی می باشد و به همین منظور روشی برای كمك به امر بهره وری ابداع شد، كه مطالعه كار نام دارد. در مطالعه كار با تعیین روش منطقی و سریع و ساده انجام كار به كاهش هزینه ها و افزایش سود حاصل می پردازیم و از این طریق با استفاده از حداقل منابع به حداكثر سود دست می یابیم.

بطور كلی بهبود بهره وری و به ویژه بهره وری نیروی انسانی به عنوان یكی از اجزاء ضروری بهره وری به حساب می آید. با استفاده از مطالعه روشی به دنبال بهبود بهره‌وری نیروی انسانی هستیم. به بیان دیگر مباحث كارسنجی و روش سنجی به عنوان یكی از مهمترین ابزارهای بهبود بهره وری عوامل تولید قابل استفاده و كاربرد می باشد.

مطالعه كار عبارت است از بكارگیری تكنیك های مطالعه روش واندازه گیری كار برای بهبود كارآیی و افزایش اثربخشی در سازمان، بنابراین مطالعه كار مستقیماً با بازدهی در ارتباط است هر گاه بخواهیم با استفاده از منابع موجود بازدهی را افزایش دهیم مطالعه كار یكی از روشهای مطلوب است.[1]

 

اهداف انجام پروژه :

1- ایجاد یك Baseمناسب زمانی برای هر یك از جزئیات فعالیت های انجام شده منظور تعیین زمان كلی برای هر یك از فعالیت ها بدین معنی كه قرار است برای هر یك از اجزا زمان تعیین شود تا اگر ترتیب و تركیب اجزا و فعالیت ها تغییر نمود و جابجا شد بتوان زمان فرآیند را نیز سریعاً و بدون صرف زمان و انرژی به سادگی به دست آورد.

2- هدف دیگر ازمطالعه این است كه با توجه به حجم كار وزمان متعلق به آن بتوان نیروی انسانی و منابع مورد نیاز را تخمین زد.

3- تعیین میزان تولید در بازه های زمانی مختلف و همچنین نقل و انتقالات صورت گرفته و سایر كارهای انجام شده در بازه زمانی درخواستی.

4- توانایی ارائه گزارش كار ودفاع از نتیجه كارها به استناد میزان كاری كه براساس زمان تعیین شده انجام شده است.

5- ایجاد نظام پاداش و تنبیه براساس میزان كار افراد در مقایسه با نتایج حاصل از این پروژه

 

بررسی وضعیت سازمان ازلحاظ موضوع تحت بررسی :

چندی پیش در این شركت زمان سنجی در تمامی بخش ها صورت گرفته است زمان سنجی در بخش ساخت شامپو كمك فراوانی به حذف زمان های اضافی در این خط به آنها كرده است.

افراد در این شركت زمان سنجی را با استفاده از كرونومتر و در طی هفته های متوالی و روزهای كاری متفاوت انجام داده اند.

آنان با به دست آوردن زمان نرمال و زمان استاندارد توانستند میزان تولیدات خود را در یك بازه زمانی مشخص تعیین كنند و اكنون نیز هر چند وقت یكبار به وسیله كرونومتر تعداد تولیدات را در یك دقیقه بدست آورده و بعد به ساعت و روز تعمیم می دهند و اگر كمتر از میزان استاندارد تولیدشان باشد به دنبال برطرف كردن علت آن هستند و اگر از میزان استاندارد بیشتر باشد (این مورد اغلب خیلی كم پیش می آید) و در پی آن به كاركنان پاداش خواهند داد.

 

 

نقاط قوت:

تعیین كنندة موقعیت یك موسسه استراتژیی است كه آن موسسه در قبال نیروی انسانی خود اتخاذ می كند. مدیریت تولید و عملیات معمولاً نقش بزرگی در كسب اهداف مربوط به برنامه نیروی انسانی ایفا می‎كند. نخستین هدف استفاده مؤثر از نیروی انسانی در حین عملیات است كه این هدف اصلی برای هر موسسه است، چون هزینه نیروی كار بخشی بزرگی از هزینه محصول را تشكیل می‎دهد. دومین هدف طراحی مشاغل است كه هم ایمنی و هم اثربخشی و هم شرایط زندگی كار مناسبی را برای كاركنان در یك جوی كه بر پایه احترام متقابل است فراهم كند ایجاد تشكل های ارگونومی ملی و همكاری های منطقه ای در این زمینه یكی از موضوعات مهم و ضروری در جذب و انتقال دانش فنی در كشورهای در حال توسعه خواهد بود.

در این موسسه نیز به مسئله ارگونومی توجه شده است و صندلی هایی كه برای نشستن نیروی انسانی استفاده شده است كاملاً با كار متناسب است ارتفاع صندلی تا میز كار راحتی آن و جای گذاشتن پا روی صندلی رعایت شده است.

یكی دیگر از موارد مثبتی كه در این شركت وجود دارد lay out یا چیدمان ماشین آلات است، ماشین آلات به طرز كاملاً صحیحی در كنار یكدیگر قرار گرفته اند به طوری كه محصولات برای تولید كوتاهترین مسیر ممكن را طی می كنند.

یكی دیگر از نقاط قوت، تعویض كارگرانی است كه كار یكنواختی دارند در این شركت در خط قطره و شربت و … به طور كلی در خط مایعات، در قسمت هر محصول یك نفر گذارده شده و كنترل چشمی انجام می‎دهد صف محصولاتی كه در حال عبور هستند با چشم كنترل كرده و معیوب ها را بر می دارد یا اشخاصی كه كنار دستگاه اتیكت زنی ایستاده‌اند كارهای كاملاً خسته كننده و یكنواختی دارند كه با جابجایی آنها تقریباً توانسته این یكنواختی را كاهش دهد.

 

مدیر برنامه ریزی این شركت فرم هایی را تحت عنوان گزارش روزانه تولید تهیه كرده است كه به همه قسمت ها تحویل داده و در پایان روز تكمیل شده آن را از مسئول بخشی می خواهد ایشان شخصی را مسئول كرده كه در پایان روز این فرم ها را جمع آوری كرده و به ایشان تحویل می‎دهد و در واقع قبل از اینكه مدیر تولید بخواهد گزارش كار خود را بدهد مدیر برنامه ریزی از همه چیز آگاه است و به روند كار اشراف كامل دارد، كه این را نیز می‎توان از موارد مثبت در این شركت در نظر گرفت.

یكی دیگر از موارد قابل توجه زمان سنجی كه چند سال قبل در این شركت انجام شده می‎باشد بر طبق زمان سنجی صورت گرفته به این نتیجه رسیدند كه كارگران قسمت بسته بندی با توجه به تمام شرایط یكسانی كه با شركت های مشابه دارند خیلی كمتر از شركت های دیگر بسته بندی می كنند.

وقتی علت آن را از میان كارگران جویا شدند آنها ابراز داشتند كه كسی متوجه كار ما نیست كارگری كه در طول روز زیاد بسته بندی می‎كند با كارگری كه كمتر بسته بندی می‎كند فرقی ندارد و راهكارهایی كه شركت برای مقابله با این مشكل اندیشید این بود كه هر كارگر شماره و كد خود را روی سینی دارویی كه بسته بندی می‎كند ثبت كند در پایان روز تعداد سینی ها شمارش شده و تأثیر مستقیمی روی حقوق و پاداش كارگران داشت وقتی كارگران متوجه این موضوع و تأثیر تعداد بسته بندی روی حقوق خود  شدند تعداد بسته بندی در روز را افزایش دادند.

👇محصولات تصادفی👇

دانلود نمونه سوالات رشته بنای سفت کار مقاله نظریه بازی ها مقاله اقتصاد بدون‌ نفت‌ راهبردی‌ خردمندانه اما ناکام مقاله مسئولیت مدنی معیارهاى بودجه‌بندى سرمایه‌اى