👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله بافندگی حلقوی

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله بافندگی حلقوی

مقاله بافندگی حلقوی

مقاله بافندگی حلقوی

بخشهایی از متن:

پارچه‌ها از نظر مواد بکار رفته انواع گوناگون دارند از جمله پنبه‌ای(نخی)، پشمی، ابریشمی . غیره. به بخشی از بازار که پارچه‌فروشی‌ها در آن قرار دارند بازار بزازها گفته می‌شود

چیت (= پارچه‌ی پنبه‌ای و نقش داری که بیشتر مزین به نقش گل‌های کوچک و بزرگ بود)

چلوار (= پارچه‌ی پنبه‌ای سفید و آهار دار و بسیار پر مصرفی که از آن پیراهن و زیرجامه و ملحفه و روبالشی تهیه می‌کردند)

کرباس (= کرباس یا کرپاس ، پارچه‌ی پنبه‌ای سفید و درشت بافت که غالباً زنان و مردان روستایی از آن جامه می‌ساختند و برای کفن نیز به کار می‌رفت)

متقال (= پارچه‌ی پنبه‌ای سفید شبیه به کرباس اما از آن لطیف تر) *کتان (= پارچه‌ای که از الیاف ساقه‌ی کتان ساخته می‌شود. کتان گیاه علفی یکساله‌ای است دارای برگ‌های سبز مات و ساقه‌ی متشکل از الیاف نرم و بلند. از این الیاف نخ کتانی هم به دست می‌آورند)

مخمل (= پارچه‌ای نخی یا ابریشمی که یک روی آن صاف و روی دیگر دارای پرزهای لطیف و نزدیک به هم و به یک سو خوابیده است)

حریر (= پارچه‌ی ابریشمی نازک) وال، تور ، فاستونی

ململ (= نوعی پارچه‌ی نخی لطیف و نازک و سفید)

ماهوت (= پارچه‌ای ضخیم تمام پشم ، نرم ، کمی براق ، با سطح پرز دار)

کریشه (پارچه‌ی سبک نخی دارای گل‌های برجسته)

کلوکه (= پارچه‌ی نخی که بیشتر برای چادر مشکی بکار می‌رفت)

کرپدوشین (= یا کربدوشین پارچه‌ای از خانواده‌ی کرپ که از ابریشم خام بافته می‌شد)

...

قدک نخی قزوین

صنعت نساجی در ایران دارای مشكلات فراوانی است از آن جمله كیفیت پایین تولیدات و محصولات كارخانجات نساجی داخل كشور است . به همین دلیل در داخل كشور محصولات داخلی از فروش خوبی بر خوردارنیستند و كالاهاى خارجی بدلیل كیفیت بهتردر داخل كشور از فروش خوب و داراى مشتریان و مصرف كننده هاى دایمى هستند. اگر هم ازبعضی تولیدات دارای فروش خوبی هستند، به دلیل محدود بودن محصولات خارجی و یا داشتن كیفیت در حد تولیدات خارجی است و یكی از دلایل ركود صنعت نساجی میتواند همین دلیل پایین بودن كیفیت تولیدات و محصولات باشد و پایین بودن كیفیت تولیدات دلایل مختلفی دارد كه یكی از این دلایل به دلیل پایین بودن كیفیت مواد اولیه است . در بافتها، مواد اولیه ، نخها هستند كه در اینجا به بررسی برخی از مشكلات و معایب این نخهاى تولید داخل می پردازیم .

👇محصولات تصادفی👇

مبانی نظری تحریم های اقتصادی و سیاسی و تحریم های منشوری سازمان ملل تحقیق پیدایش كونگ فو توا در ایران پایان نامه مطالعه ارتباط بین بكارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات با توانمندسازی کارکنان سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی گزارش كارآموزی سم شناسی ، آفت كشها پایان نامه بررسی رابطه ی هوش هیجانی با عزت نفس در افراد مبتلا به اعتیاد در بین زنان و مردان