👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله ساختار و شرح کار ماشین دایکاست

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله ساختار و شرح کار ماشین دایکاست

مقاله ساختار و شرح کار ماشین دایکاست

مقاله ساختار و شرح کار ماشین دایکاست

بخشهایی از متن:

(نوع ماشین : AL 10-7TR  و شماره ماشین : 143/99 – 149/99)

1- ساختار دستگاه

1-1-5- کورس حرکت و تجهیزات متحرک (شاتل کوره) :

به وسیله این تجهیزات کوره برای دسترسی به لوله ی جریان ذوب به قالب ) Riser tube) به پائین آورده می شود و یا به بیرون انتقال می یابد.

2-1-5  فنداسیون :

فنداسیون یا پی ریزی از آهن یا چدن جوشکاری شده ساختمانی تشکیل یا فته و بر روی آن سیستم تغذیه و شیرهای هیدرولیکی برای جکهای نگه دارنده قالب و بالا بر متحرک تعبیه شده است.

3-1-5  واحد تغذیه (بست قالب) :

این قسمت که به فنداسیون وصل است از 5 قطعه تشکیل یافته است که عبارتند از:

1- صفحه اتصال ثابت

2- صفحه اتصال متحرک

 3- ستونهای راهنما

 4- شکل دهنده فشاری بالایی (سیستم قفل بالایی) با سیلندرهیدرولکی

 5-بیرون انداز قطعه، که این قسمت یک کالبد چهار ستونه دارد.

 صفحه اتصال متحرک بالایی به وسیله دو سیلندر هیدرو لیکی رانده میشود و یک میل راهنمای مکانیکی به متحرک موازی، کار درگیر کردن صفحه بالایی را زیر بار تامین می کنند.

این ستونهای موازی خود نیز از 4 میله ی دندانه دار و احاطه شده تشکیل یافته است و چرخهای شانه ای که بر خلاف صفحات پوشش دهنده که با دست درست شده جفت می کنند.

پرتاب کننده قطعه که به صفحه وصل گردیده از یک میله ضربه زننده که خود نیز به وسیله سیلندر هیدرولیکی به حرکت در می آید تشکیل شده است.

4-1-5- جکهای نگه دارنده قالب(جکهایی که قالب در آنها جای میگیرد):

  چگونگی و تعداد جکها فقط به وسیله کارخانه سازنده مشخص می شود.

لوله ها و صفحات اتصال برای شیرهای هیدرولیکی نیز در سایزهای استاندارد طراحی شده است. برای برگشت آن نیز لازم است تنها یک ارتباط الکتریکی از جعبه تقسیم با شیرهای مغناطیسی فراهم آید. ارتباط هیدرولیکی از طریق شیلنگهای هیدرولیکی به جکها توسط یک متصل کننده مدل دو شاخه ای (نر و ماده) و برای به کار اندازی سوئیچ محدود کننده داخل برنامه ریزی ماشین برگشت میشود. بدیهی است که فعالیت جکها وشیرهای هیدرولیکی مسئول همچنان لازم است.

...

1-9- سرویس ونگهداری:

1-1-9- واسطه ی کاری

2-1-9- طرح نگهداری و روانسازی(روغنکاری):

میله قسمتهای حرکت (محوراجزای کورس حرکت) (1) باید 3 ماه یکبارروغن کاری شود ضمنا بازدید کنید که خراب نگردد.

چهار جعبه راهنما (2) روی صفحات متحرک اتصال(3) قرار گرفته اند که باید هفتگی روغنکاری شوند. هر نوع تراوش چربیهای  روغنکاری قبلی باید رفع شود چونکه با پاشیدن ذرات روی چربیهای موجود مثل چپ میشود.

پرتاپ کننده قطعه در مرکز صفحه متحرک اتصال هدایت می شود میله هدایت کننده باید هفتگی روغن کاری شده و هر نوع تراوشی ویا چربیهای روغنکاری باید بر طرف گردد.

چهار میله راهنما روی واحد تغذیه به وسیله فنرهای تو هم رونده تلسکوپی (4) در برابر گردوغبارمحافظت میشوند وآن فنرها باید ماهیانه تمیز شوند. بایداز هر نوع گرد و غبار زدوده شده و سپس با یک روغن ضعیف روانسازی گردند مثلا shell.tellus33  ستونهای راهنمای جکها (5) را ماهیانه تمیز وسپس کمی روغن بزنید.

تمامی کارهای روغنکاری و طرح نگهداری دستگاه برای یک شیفت کاری انجام میشود درصورتیکه دستگاه به صورت چند شیفت کار کند مراتب گفته شده بالا باید مدتش کم شود.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت فرایند طراحی سیستم های اطلاعات حسابداری تحقیق کاربرد مديريت كیفیت جامع سازمانهای بخش دولتی دانلود پاورپوینت 82 اسلایدی زبان بدن (خلاصه کتاب زبان بدن آلن پیز) تدوین استراتژی-مجموعه کل مقالات پروژه کارآفرینی احداث باغ پسته(به مساحت 50 هکتار)